Документи на Вид на проживання в Польщі.

Карта побиту в Польщі

Карта побиту в Польщі

Сьогодні ми з Вами розглянемо документи, які нам будуть потрібні для подачі на «вид на проживання». Відразу хочу відзначити, цей список для тих, хто працює в Польщі. У наступних випусках я покажу Вам документи на дозвіл на проживання для тих, хто навчається в Польщі. А зараз ми розглянемо тільки ті документи, які потрібні на вид на проживання по роботі.

Звернемо Вашу увагу на статтю 53 частина 1 пункт 1 закону «Про іноземців» де вказано список потрібних документів, а саме:

1) Kopia paszportu. Копія паспорта (4 копії сторінки з фотографією і одна копія останньої сторінки зі штампами на в’їзд і виїзд).

2) Aktu urodzenia. Свідоцтво про народження + переклад, або інший документ, що підтверджує дані про батьків.

3) Aktualne potwierdzenie zameldowania. Дійсне підтвердження про прописку.

4) 5 zdjęć kolorowe. 5 кольорових фотографій розміром 4,5 х3, 5.

5) Aktualne zezwolenie na pracę. Дозвіл на роботу або заяву від роботодавця, якщо дозвіл не вимагається.

6) Zaświadczenie z urzędu skarbowego o niezaleganiu z podatkami na terenie RP. Підтвердження з urzędu skarbowego (податкової) про незадолженності з податків на території Польщі.

7) Стабільне та регулярне джерело чистого доходу відповідно до статті 8 закону про соціальну допомогу: хв. 477 злотих для однієї людини і мін. 351 злотих в сім’ї на одну людину після оплати за квартиру (після сплати за квартиру у вас із зарплати має залишитися 477 злотих).

8)) Дійсна страховка на момент подачі документів або підтвердження оплати лікування на території Польщі. Наприклад, страховка типу ZUS, RMUA і тд.

9) Документ, підтверджуючий оренду житла, в якому Ви проживаєте або маєте намір проживати, документ підтверджуючий право власності (якщо Ви є власник квартири).

10) Документ, що підтверджує право власності людей, у яких Ви орендуете житло.

11) Державна оплата 340 злотих.

 

Карта побиту в Польщі. Вид на проживання

Карта побиту в Польщі. Вид на проживання

 

Це основний список, який у Вас попросять при подачі на дозвіл на проживання. А тепер трохи докладніше по кожному з пунктів.

1) Копія паспорта з фотографією. Думаю, тут складного нічого немає. Також вони вимагають копію останньої сторінки, де зазвичай на митниці ставлять в’їзд-виїзд.

2) Свідоцтво про народження: при собі потрібно мати оригінал, ксерокопію та переклад (одного з польських перекладачів) або переведення будь-якого з перекладачів, але в такому випадку буде потрібно додатковий штамп посольства, що підтверджує правильність перекладу.

3) Дійсне підтвердження прописки: на момент подачі на дозвіл на проживання у Вас має бути так зване «замельдованіе» (прописка). Зробити її нескладно, якщо Ви власник квартири. Вам потрібно знайти в своєму місті urzad miasta — там знаходиться відділ цивільних справ (wydział spraw obywatelskich). Для прописки Вам знадобиться:

а) паспорт;

б) документ, що підтверджує право власності на квартиру.

Уже на місці Вам видадуть невелику форму для заповнення. Після її заповнення Вам видадуть «Підтвердження про прописку». Якщо Ви не власник квартири, то Вам доведеться трохи помучити власника квартири.

4) Краще фотографії робити в самому воєводстві за місцем оформлення виду на проживання, так як фотографи вже знають, куди, що і як.

5) Тут Вам знадобиться надати річний дозвіл на роботу або запрошення на роботу (а згодом і сам договір з роботодавцем).

6) На рахунок довідки з податкової, хотілося б відразу відзначити, що довідка ця робиться від 2 до 3 тижнів і бажано замовити її раніше.

7) Вам потрібно буде надати Вашу зарплату за останніх 3 місяці, а також надати оплату за квартиру теж за 3 місяці (газ, вода, квартплата). Тут є один маленький, але дуже важливий момент, якщо з Вашої зарплати віднімуть сплату за квартиру і сума буде менше 477 злотих для одного і для сім’ї (351зл), Вам відмовлять у дозволі на проживання.

8)) Підтвердження страховки: це до Вашого роботодавця. Кожного місяця він платить страховку за Вас в ZUS, а ZUS в свою чергу надсилає рапорт. Буває так, що з якихось причин, (а їх дуже багато), наприклад, Ви у нового роботодавця і ще немає сплат в ZUS, а пред’явити страховку потрібно вже зараз і, як кажуть, терміново. При поході в ZUS Вам виставлять страховку за власним бажанням, але вона буде коштувати близько 5000 злотих, (хоча і тут є обхід).

9) Якщо Ви на знімній квартирі, Вам знадобитися надати договір оренди житла або, якщо квартира Ваша — тільки документ, що підтверджує право власності на квартиру.

10) Якщо квартира знімна, з Вас обов’язково зажадають додатково, крім договору оренди ще й документ, що підтверджує право власності на квартиру власника квартири, (який уклав з вами договір оренди).

11) Оплата 340 злотих за оформлення на вид на тимчасове проживання в Польщі, якщо Вам відмовлять у вигляді на тимчасове проживання 340 злотих Вам повернуть.

7 комментариев to “Документи на Вид на проживання в Польщі.”

  1. Ігор:

    Доброго дня!
    Мені запропонували роботу в Польщі. Планую переїзд всією сім’єю. Склад сім’ї : 2 дорослих + 2 малолітніх дітей.
    Мені не зрозуміло ваше роз’яснення щодо зарплати. Скільки в мене повинно залишитись, грошей після сплати за квартиру для отримання виду на проживання в Польщі???
    а) 477 злотих з розрахунку на мене одного і для сім’ї (351зл) тобто всього 728 зл.? б) Чи то на кожного члена сім’ї крім мене по 351 зл? тобто в моєму випадку 1530зл?
    Чи ці цифри актуальні станом на 2013 рік???
    Дякую. Ігор.

  2. Марія:

    Скажіть будь ласка, якщо я навчаюсь в Польщі, чи можу я робити карту сталого побиту? Я не працюю, тому у мене немає відповідних документів щодо доходів та підтвердження страховки.
    Можливо мені краще зробити документи на Udzielenie zezwolenia na osiedlenie się, але знову ж таки, там потрібно мати додаткові документи про наявність рідних поляків. У мене поляком був прапрадідусь, а його син, який воював за Польщу, та отримував польську пенсію. Наскільки я знаю потрібно мати прадідуся та прабабусю поляків, чи можливий мій варіант?

  3. володимир:

    Доброго дня!Скажіть будь ласка,в мене сталий побут в Португалії,так як я,там вже 13 років зараз дуже важко з роботою,я знайшов роботу в Польщі,чи можливий варіант обміну сталого побуту португальського на польський,мій знайомий міняв португальський на іспанський без проблем.???

  4. лана:

    добрий день. Маю брати шлюб з полякем чи можу робити карту тимчасового побиту зарання якщо маю рішення з суду про дозвіл на шлюб.І чи потрібно продовжити візу якщо вона в мене закінчується чи можна перебувати в Польші без візи. Що робити.Дякую.

  5. Наталія:

    Доброго дня! Підкажіть будь ласка, чи може людина з картою поляка, працювати в Польщі і отримати вид на проживання в Польщі? Дякую.

  6. Василь:

    Якщо на момент вироблення карти побиту термін візи закінчився, чи можу я перебувати в Польщі? Дякую!

  7. Вікторія:

    доброго дня ми з чоловіком працюємо в польщі по робочій візі класу D ХОЧЕМО ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ НА КАРТУ ТИМЧАСОВОГО ПОБИТУ В НАС Є ДОЧКА 4 РОКИ як нам її забрати до себе які для неї потрібно зібрати папери та яку їй відкривати візу

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19