Індекс автомобільних номерів Польщі

Зовнішній вигляд державного реєстраційного номерного знаку Польщі

Зовнішній вигляд державного реєстраційного номерного знаку Польщі

Реєстраційні номерні знаки Польщі (пол. Polskie tablice rejestracyjne) використовуються для реєстрації безрейковими транспортних засобів. Як і в багатьох країнах, у Польщі автомобільні номерні знаки позначають регіон, в якому зареєстровано транспортний засіб, через відповідний буквено-цифровий код.

Основні норми

Згідно з польським законодавством, реєстраційний знак закріплюється за транспортним засобом, а не за власником. Власник не може використовувати свій ліцензійний номер для іншого автомобіля, якщо тільки номер не належить власнику. Ліцензійні знаки видаються Повіту (повітом), за місцем прописки власника автомобіля, у разі якщо він має статус фізичної особи. Юридичні особи реєструють свої автомобілі за своїм місцезнаходженням. Транспортні засоби орендовані за договором найму чи фінансової оренди будуть реєструватися за місцем прописки орендодавця.

При передачі транспортного засобу іншому власнику, останній зобов’язаний подати заявку на нову реєстрацію транспортного засобу, з інформацією про ім’я та прописку нового власника. Новий власник може отримати новий номерний знак, хоча це не є обов’язковим, коли адресу нового власника перебуває в одному районі з адресою попереднього. У такій ситуації, номерні знаки зазвичай не міняють, тому що це тягне додаткові витрати.

 

Зміни в системі нумерації в 2001 році були викликані зменшенням в країні числа воєводств з 49 до 16, пов’язаних з історичними регіонами. До 2001 року ліцензійні знаки (білі букви на чорному фоні) могли використовуватися безстроково, але так як дана система застаріла, тепер номерні знаки старого зразка повинні бути змінені на нові в разі зміни власника.

 

Для системи нумерації, яка діяла до 2001 року не вистачало букв польського алфавіту, щоб можна було закріпити за кожним воєводством певну букву. Використовувався стандартний латинський алфавіт (крім Q), особливі польські діакритичні знаки були виключені, з метою вільного читання за кордоном. Тому дві букви повинні бути використані для позначення місця реєстрації транспортного засобу (середній адміністративний рівень Повіту не був представлений до 1999 року).

Після внесення змін, перша літера позначає воєводство (за новою системою). Одна додаткова буква використовується в містах з правами Повіту (в тому числі у всіх 49 столицях старих воєводств і кожному великому місті). Дві додаткові літери використовуються в будь-якому іншому повіті.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19