Карта Поляка: практичні переваги. Частина IV. Робота в Польщі

Робота в Польщі по Карті Поляка

Робота в Польщі по Карті Поляка

Отже, останній матеріал із серії «Практичні переваги володіння Картою поляка». Після того як ми з вами розібралися з тим, що дає своїм власникам Карта поляка при отриманні польської візи, подорожі по країні або вступу в польський університет, сьогодні розберемося як працюється в Польщі з Картою і без неї.

Робота за наймом в Польщі.
У Польщі, як і в будь-якій іншій країні Євросоюзу, отримати дозвіл на роботу вельми не просто (хоча ніхто не говорить, що неможливо). Вам доведеться побігати по інстанціях, зібрати документи, витратити час і нерви. Спілкування з чиновниками, нехай і європейськими, рідко коли буває захоплюючим. А бюрократи або «столоначальники», як любить буквально перекладати це слово один шанований мною професор, скрізь однакові.

Наявність Карти поляка в кишені дозволяє вам не турбуватися про такі умовності як дозвіл на роботу для іноземців. По-перше, ми з вами розуміємо, що це полегшує вам життя, а по-друге, ваші шанси знайти роботу значно підвищуються. Отримання дозволу на роботу — це не тільки ваша головна біль, але і додаткові турботи, які лягають на плечі роботодавця. А кому хочеться обтяжувати себе додатковими завданнями? Ось і виходить при працевлаштуванні в Польщі, ваша Карта Поляка полегшує життя не тільки вам, але і вашому майбутньому роботодавцю, що робить пошук точки докладання ваших не тривіальних здібностей куди простіше.

Бізнес в Польщі.
Якщо з пошуком роботи, Карта просто допомагає і полегшує, то з веденням малого і середнього бізнесу і того більше. Справа в тому, що польське законодавство накладає низку обмежень на ведення економічної діяльності для іноземців. Наприклад, не будучи громадянином однієї з країн ЄС, ви не зможете відкрити найпростішу форму підприємницької діяльності подібну нашим ІП, ТОВ, ПП тощо — це просто заборонено законодавством. Для того, щоб легально вести бізнес в Польщі, вам потрібно буде відкривати більш складні форми підприємств (ТОВ, Sp.A), що спричинить за собою моментальні організаційні та фінансові витрати у вигляді податків, обов’язкового працевлаштування співробітників (поляків, між іншим), а значить заробітною платою (за польським стандартами) і т.д… Всього цього ви можете уникнути, якщо перед тим як відкривати свій невеликий бізнес в більш стабільних і прогнозованих умовах країни ЄС, отримати Карту поляка.
Як не крути, а Карта поляка — чудова можливість не тільки символічно відчути себе частиною польського народу, але і на практиці відчути себе своїм у країні, яка колись була Батьківщиною для ваших предків. Витративши час на підготовку до співбесіди на Карту поляка, ви істотно заощадите час, гроші і зусилля в Польщі. А мова?.. Адже її в будь-якому випадку необхідно вчити для повноцінного і комфортного життя в країні; а історія та традиції — це історія і традиції ваших предків, при правильному підході, вони можуть бути дуже захоплюючі і цікаві.

 

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19