Курс злотого. Курси валют в Польщі

Курс злотого. Курси валют в Польщі

Курс злотого. Курси валют в Польщі

Будь-яку поїздку планувати необхідно заздалегідь. І не важливо, буде це проста туристична поїздка, або ж від’їзд по роботі. Так, справа це завжди клопітка, бо треба враховувати багато речей. Один з найбільш потрібних елементів вдалої поїздки — це фінансове питання. Ось до нього варто підготуватися ґрунтовно, щоб надалі не виникало проблем. Адже, якщо Ви будете брати з собою гроші у валюті, то варто переглянути курс злотого по відношенню до інших валют. Так, можна зберегти свій бюджет.

Курс злотого
Отже, перейдемо відразу до справи . Курс злотого на січень 2014:

Російський рубль 1 PLN = 10.8 RUB
Білоруський рубль 1 PLN = 3111 BYR
Українська гривня 1 PLN = 2.73 UAH
Долар 1 USD = 3.07 PLN
Євро 1 EUR = 4.17 PLN

У таблиці вище, для зручності розрахунку, перші 3 курси валют (RUB, BYR, UAH) містять інформацію про те, скільки грошових одиниць валюти міститься в 1 польському злотому (PLN). Останні 2 курси валют містять інформацію про те, скільки злотих міститься в 1 одиниці іноземної валюти. Це дуже сильно спростить Вам точний рахунок грошей.

Позначення валют
RUB — Російський рубль
BYR — Білоруський рубль
UAH — Українська гривня
USD — Долар
EUR – Євро

Курси валют в Польщі
Грошова одиниця почала використовуватися в Польщі з 11 сторіччя і має досить багату і цікаву історію. З нею Ви можете ознайомитись в статті про польську валюту. І тільки в першій половині 20 століття злотий був закріплений як національна грошова одиниця. На сьогоднішній день один злотий включає в себе 100 грошей . З 2004 року, Польща вступила в зону ЄС, але досі валютою в Польщі є злотий. Курс на сьогоднішній день — «плаваючий», вимірюється рівнем інфляції. І хоча, у Польщі багато цін і пишуть в євро, але розплата все — одно відбувається в злотих. Тому краще відразу при собі мати національну валюту. До слова кажучи, в банкноті, можна зустріти наступний номінал злотих: 10, 20, 50, 100 та 200. А 1,2 і 5 злотих карбуються у вигляді монет. У поїздку, при обміні валюти, краще попросити, щоб розмінювали купюри більш меншим номіналом, так буде простіше розраховуватися в магазинах.

Курс злотих до рубля
Курс злотих до рубля на 12 січня 2014 року складає 10.8. Курс польського злотого до рубля має досить довгу історію. Та й назва злотого з’явилася завдяки золотим дукатам, які водилися на Русі. Це ще було в 15 столітті, так називали гроші в іноземній чеканці, з тих пір так і повелося. Потім, Польща перебувала у складі Російської імперії. Тоді , на початку 19 століття вже було встановлено курс злотого до рубля: він становив 1 злотий до 15 копійок. З того моменту співвідношень злотий до рубля, звичайно ж, змінилося, але, як Ви бачите історія має глибоке коріння. Так як курси валют постійно мінливі, то і польський злотий до рубля, відповідно, теж змінюється, тому перед поїздкою завжди звертайте увагу на такі речі.
Курс злотого до білоруського рубля
Білоруський рубль був введений на початку 90 -х років, тому його співвідношення з іншими валютами має саме таку точку відліку. Саме в ці роки і встановлюється співвідношення злотого до білоруського рубля. Природно, курс плаваючий, тим більше, в Білорусії в 2009 і 2011 році була фінансова криза і девальвація валюти, тому курс змінювався кілька разів. На сьогоднішній день курс польського злотого до білоруського рубля становить 3111. Звичайно ж, курс злотого до білоруського рубля не чітко фіксований, тому краще переглядати періодично дану інформацію. Також, для більш легкого підрахунку можна роздрукувати таблицю курсів .

Курс злотого до гривні
Курс злотий — гривня досить поширений в обмінних пунктах. Курс польської валюти до гривні також має тривалу історію. Так як ці дві держави межують між собою, а Україна деякий час входила до складу Польщі, тому й курс злотих до гривні не є чим-небудь дивним. Так, наприклад, деякі правопорушення вимірювалися в гривнях. Припустимо , в 14 столітті за вбивство шляхтича накладався штраф 60 гривень, а лицаря — 30 гривень. Після того, як Україна стала незалежною державою, визначивши свою національну валюту, вона починає міжнародне співробітництво з іншими країнами. У тому числі, встановлюється і курс української гривні по відношенню до інших валют. Так, на сьогоднішній день, курс польської валюти до гривні становить 2.73 гривні. Звичайно, як і всі інші, курс злотого до гривні необхідно час від часу переглядати, щоб надалі не виникло проблем.

Курс злотого до долара
Злотий до долара був прив’язаний в першій половині 20 століття , коли сама валюта стала національною одиницею Польщі. На той момент це була стабільна валюта, і один польський злотий того часу включав в себе приблизно вісім сучасних . Але до сьогоднішнього дня ситуація змінилася не одного разу і курс долара в Польщі становить 3.07 злотих. Якщо Ви точно хочете підрахувати певну суму, то можна використовувати конвертер валют, тим більше, що курс мінливий.

Курс злотого до євро
Після того, як Польща вступила до Європейського Союзу, інтерес до долара став менше. Тим більше, Польща повинна перейти на єдину валюту — євро, але для цього потрібно виконати ряд зобов’язань, після яких стане можливим перехід. На сьогоднішній день злотий до євро складає 4.17. І хоча , Польща вже з 2004 року в ЄС, з переходом на іноземну валюту ніхто не поспішає. Та й тут Ви не побачите, такого як на пострадянському просторі. Адже багато вимірюють свою зарплату в євро і доларах, і при невеликих коливаннях починається відразу обмін валюти. А в Польщі такого занепокоєння немає, все так і продовжують вимірювати свої зарплати в злотих. Єдине, навіщо полякам потрібна іноземна валюта, так це для подорожей. В іншому, наприклад, при покупках, на цінниках можна побачити валюту в євро, але розплата відбувається в злотих. Тому краще обміняти свої євро на злоті.

З якою валютою краще їхати до Польщі
Зараз поширеними є поїздки з картками. Так, це не поганий і зручний варіант, але є невелике « Але ». Найчастіше, розплата карткою можлива у великих містах, і то не скрізь такий спосіб розрахунку можливий. Тому, в будь-якому випадку, краще мати при собі трохи польських злотих. Краще буде, якщо Ви завчасно підготуєтесь до поїздки і в своїй країні обміняєте гроші на польські злоті . Та й міняти російські та білоруські рублі , гривні в Польщі зовсім не вигідно. Тому найбільш підходящий варіант — це якщо Ви будете мати при собі злоті. По курсу валют в Польщі, можна сказати, що можна брати з собою долари і євро, а потім їх обміняти на злоті. Тут Ви нічого не втратите.

Де краще міняти гроші
Однозначно, гроші краще міняти в обмінних пунктах. Звичайно, в банку теж можна міняти, але не у всіх банках є обмінні пункти, та й курс чітко встановлений. А в канторах ( обмінниках ) при обміні на велику суму навіть трохи поторгуватися можна. Є обмінники і на вокзалах. Хоча, найчастіше курс валют на вокзалі нижче, ніж у центрі. Бувають винятки, але вони досить рідкісні. Або бувають й інші випадки, наприклад, у Варшаві в звичайний день курс нормальний, а от у вихідний день його занижують. Та й самі обмінні пункти працюють не завжди, в неділю вихідний , а суботу — скорочений день. Ще одна важлива порада : ніколи не міняйте гроші у сторонніх люде , бо можна потрапити на шахраїв, а гроші потім назад не повернеш.

Отже, перш ніж відправлятися в поїздку, потрібно її розпланувати і підготуватися до неї. Особливу увагу необхідно приділяти фінансовій стороні, щоб не зіпсувати враження від поїздки.

Гарного вам куру злотого

 

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19