Легенда про Лайконіке

   

Легенда про Лайконіке

Легенда про Лайконіке

Той, хто хоче стати свідком чогось незвичайного, в Польщу треба їхати на свято Тіла Господнього і неодмінно відвідати Краків. У цей день унікальна барвиста хода з Лайконіке в центрі починається від монастиря норбертінок. Лайконіке називають ще й Звежінецькою конячкою. Вона разом з величезною повагою проходить по вулицях Звежінецкій та Костюшко до Головного ринку, а по дорозі збирає дари й частування. В кінці свого шляху Лайконіке забирає покладену йому данину і п’є келих вина за здоров’я городян.
Взагалі, Лайконіке являє собою персонаж татарського вершника, який прийшов до нас з історії.
                                                                      Історія легенди про Лайконіке
    Адже колись татари регулярно спустошували Краків, палили навколишні села. А одного разу, в 1287 році городяни дізналися, що татари знову наближаються до їх місту, і через пару днів вороги почали атакувати Краків. Однак відважні мешканці Кракова змогли відбитися луками і катапультами, які спорудили заздалегідь.
    Деякі відважні жителі пішли в ліс та виявили там намет самого хана, на якого вони пізніше напали і вбили. Так звежінци здобули повну перемогу над татарами — вороги відступили з ганьбою. А ті відважні мешканці Кракова повернулися в місто із здобутими трофеями.

 

    Один чоловік, що був серед них, в’їхав у місто на маленькому татарському поні, а перед цим вбрався в ханський одяг. Городяни були раді і щасливі. Їм особливо запам’ятався образ Лайконіке, і вони зробили його символом перемоги. Ось з тих пір щорічно Лайконіке в’їжджає в місто. В руках вершник тримає нібито чарівну палицю, до якої особливо прагнуть доторкнутися молоді дівчата. Адже за повір’ям, торкнувшись цієї палиці, можна незабаром очікувати пропозицію руки і серця.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19