Тимчасове місце проживання в Польщі

Временное место жительства в Польше

Тимчасове місце проживання в Польщі

Сьогодні ми з Вами поговоримо про ТМП (тимчасове місце проживання) у Польщі.
В цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання:

Що таке ТМП.
Види ТМП.
Терміни подачі на ТМП.
Вартість документів.
Де оформляти.
Плюси і мінуси.

Якщо Ви, вирішили подати документи на ТМП, то перш за все хотілося б відзначити цікавий і трохи складний період Вашого життя, близько 2 місяців (середній час оформлення ТМП в Польщі). Так як останнім часом Євросоюз трохи тисне на Польщу — перевірки на ТМП посилилися. Наведу приклад: коли я отримував ТМП або, як її ще називають, тимчасову карту побиту (Karta pobytu) до мене в гості приходили чотири рази стражі кордону (підрозділ, який займається перевіркою документів на виявлення порушень перебування на території Польщі), і один раз потрапив під перевірку поліції. Ось такий досить цікавий шлях до отримання ТМП в Польщі.

Отже, що ж таке ТМП?

ТМПтимчасове місце проживання (Карта побиту), що дає Вам право жити на території Польщі на час, позначене в карті. Карта побиту видається Ужендом (urząd wojewódzki) за місцем Вашого проживання. На даний момент мені відомо три причини видачі карти побиту:

1. Робота в Польщі.

2. Навчання в Польщі.

3. І якщо хтось із родини (чоловік, дружина) отримали карту побиту, то її автоматично може отримати і другий член сім’ї.

Коли ж подаються документи на карту побиту?

Коли Ваша душа забажає, АЛЕ не пізніше, ніж за 45 днів до закінчення візи або старої карти побиту. Тобто, якщо у Вас до кінця візи залишилося 44 дні, а Вам сподобалося і Ви вирішили залишитися в Польщі та подати на ТМП, то Вам просто відмовлять в цьому задоволенні.

Вартість документів невелика, офіційно в касу Вам потрібно буде сплатити 340 злотих. Так звана сплата гербового збору. У разі відмови у видачі Вам цю суму повернуть.

Де ж починається шлях подачі документів на карту?

У тому ж Уженді у відділі з питань іноземців. Приходимо до відділу, говоримо, що хочемо подати на карту побиту і Вам видадуть анкету («wniosek» — внесек) на чотири сторінки з купою питань, після його заповнення та передачі працівнику розпочнеться шлях, в кінці якого Ви отримаєте карту побиту (ТМП в Польщі ).

А тепер всього трохи пару слів про плюси і мінуси. Плюсами є те, що Вам більше не потрібні візи. Ви спокійно на кордоні показуєте карту побиту і від Вас більше нічого не потрібно. Також у Вас є право покататися по Європі не відкриваючи віз, але після того, як Ви отримали карту побиту, перебування за територією Польщі обмежується 90 календарними днями на рік. Всі інші дні прийдеться перебувати в Польщі, в іншому випадку можлива ануляція карти. Якщо Ви проживали на тимчасових картах побиту 5 років, у Вас є право подати на ПМЖ (постійне місце проживання), але про це вже в інших статтях.

117 комментариев to “Тимчасове місце проживання в Польщі”

  1. катерина:

    Доброго дня! скажіть, будь ласка, якщо я маю прописку, то чи можу я отримати КТП? чи для цього потрібна робота або навчання? якщо немає, то чи є інший спосіб?

    • Oleg:

      ТМП – тимчасове місце проживання (Карта побиту), що дає Вам право жити на території Польщі на час, позначені в карті. Карта побиту видається Ужендом (urząd wojewódzki) за місцем Вашого проживання. На даний момент мені відомо три причини видачі карти побиту:

      1. Робота в Польщі.

      2. Навчання в Польщі.

      3. І якщо хтось із родини (чоловік, дружина) отримали карту побиту, то її автоматично може отримати і другий член сім’ї.

  2. Ігор:

    скажіть,якщо я маю карту сталого побиту скільки я можу перебувати в Україні машиної на польській реєстрації??????????

    • Oleg:

      Маючи тимчасовий консульский облік до 60 днів на рік

      • Діма:

        А якщо є постійний консульський облік ? Скільки часу я маю право перебувати машиною на польській реєстрації на Україні?

  3. оля:

    чи можу я претендувати на карту сталого побуту,якщо в обох батьків вона є,а я вже повнолітня??

  4. Ivanna:

    Добрий день! я відвідую родичів у Польші по гостьовому запрошенні,чи обвязково потрібно замельдуватись і протягом якого часу?

  5. Юрій:

    Я подав документи на карту побиту, але в мене закінчується термін оренди житла. Питання в тому чи мені видадуть карту побиту?

  6. Олег:

    чи можна з картою тимчасового побиту, легально працювати в інших країнах євросоюзу?

  7. Марія:

    Скажіть, будь ласка, чи можу я старатись про отримання карти поляка, якщо моя мама проживає у Польщі і має карту сталого побиту?
    Наперед вдячна за відповідь!

  8. Назар:

    Я получив карту поляка чи можу отримати карту сталого побиту і як це зробити???
    я чув що з 1 травня 2014року вступив якись спрощений закон хто має карту поляка для отримання карти побиту

  9. оксана:

    Доброго дня! Підкажіть будь ласка, якщо мій чоловік отримав КТП, чи можу отримати її я?

  10. Світлана:

    моя донька має карту тимчасового побиту на 2 роки, приїхала в Україну вагітна, Лікарі заборонили її виїжжати на далеку відстань, якщо вона народить в Україні і пробуде більше 90 днів її карту анулюють, щоб виїхати знову в Польшу потрібна буде Віза ?

  11. Ірина:

    Добрий день! Хочу виїхати з чоловіком до Польщі, що мені для цього потрібно і чи взагалі можна?

  12. катя:

    через який точний термін роблять документи карту побуту?скільки часу чекати на ці документи?

  13. Володимир:

    Доброго дня! скажіть будь-ласка, чи можу я, маючи польський побит на рік, (оформити робочу візу в Чехію) в Польщі?
    Та чи може мій працедавець у польщі анулювати мою карту побиту?

  14. Костянтин:

    Підскажіть будь-ласка, подав документи на карту сталого побиту, поставили печатку в загран, вже чекаю два місяці, карту ще не получив чи можливо виїхати на Україну на декілька тижнів? Дякую!

  15. Марина:

    Добрий день! Скажіть будь ласка, чи можливо працювати в Европі, наприклад Австрія, Германія, з польською тимчасовою картою побуту????? Завчасно дякую…

  16. Володимир:

    Доброго дня! таке питання: я маю карту поляка. Чи можу я отримати карту побиту?. Та чи потрібно мені буде постійно проживати в Польщі в разі її отримання?

  17. Лариса:

    Добрий день! Який процес отримання карти побиту при «якщо хтось із родини (чоловік, дружина) отримали карту побиту, то її автоматично може отримати і другий член сім’ї»? Скільки років проживання у шлюбі для цього потрібно?

  18. Станіслав:

    1.А у випадку довшого перебування за тереторією Польщі (більше 90 днів) карту анульовують без подальнього відновлення?
    2.Чи є можливість обійти обмеження перебування?

    Дякую;)

  19. Рома:

    Підкажіть будь-ласка, чи потрібен мельдунок для подачі документів на воєводське запрошення? Дякую.

  20. мирослава:

    доброго дня, підкажіть будь-ласка, я маю квартиру в Польщі і постійно мельдуюся в уженді міста, чи це спростить процедуру для отримання карти побиту чи потрібно ще щось

  21. Іван:

    Доброго дня. Підкажітьбудь ласка моя бабця переселена з польщі осінню 45 чи можу я зробити карту постійного побуту.

  22. Ірина:

    доброго дня, підкажіть будь-ласка адрес і номер телефону у Варшаві, де можна здати документи на карту побиту?дякую

  23. Христина:

    Добрий день)підкажіть будь-ласка,якщо Порошенко введе воєнний стан, чи потім я зможу виїхати в польщу з картою побиту? може хтось володіє такою інформацією?

  24. Петро:

    Добрий день. Скажіть будь-ласка чи ТМП в Польщі дає право на перетин кордону без візи інших країн шенгену?

  25. сергей:

    Добрый день. Заехал в польшу на машине с укр. номерами по простой визе и уже жду карту побыту.Скоро 3 месяца.Сколько времени я могу передвигаться на автомобиле не выезжая в Украину.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19