Карта Поляка: Зібрати документи, які підтверджують польське походження

Збираємо документи на Карту Поляка

Збираємо документи на Карту Поляка

ПІДТВЕРДЖЕННЯ ПОЛЬСЬКИХ КОРЕНІВ

Потрібно документально підтвердити свої польські корені, а саме польську національність або польське громадянство таких осіб:

— Батько чи мати (достатньо лише одній особі);
— Бабуся або дідусь (достатньо лише одній особі);
— Прабабуся (прапрабабуся) та прадідусь (прапрадід) (обов’язково потрібно двом особам).

За нормами із закону про репатріацію встановлено, що претендувати на отримання карти поляка можна до 3 коліна — 1 дід \ батько або 2 прадіда.

ПОЛЬСЬКА НАЦІОНАЛЬНІСТЬ

Раніше в свідоцтві про народження обов’язково вказували національність батьків. Тому в першу чергу зверніть увагу на свідоцтво про народження. Потрібно документально підтвердити весь ланцюжок спорідненості.
Припустимо ваша бабуся була полькою, відповідно вам знадобляться свідоцтво про народження вашої матері, де записано, що її мати за національністю полька, далі документ з РАГСу, який вказує на зміну прізвища при заміжжі та ваше свідоцтво про народження.

Інформацію про національність та громадянство можна знайти в архівах, будинкових книгах або костелах. За запитом видають копію метрики про народження.
 Так само якщо є документ, який підтверджує участь у виборах до Сейму та Сенату (1935р та 1938г).
Військовий квиток проходження армійської служби (або участь у військових діях) у Війську Польському (або польських військових формуваннях).

71 комментарий to “Карта Поляка: Зібрати документи, які підтверджують польське походження”

 1. андрій:

  Вітаю.
  Скажіть будь-ласка, у свідоцтві про народження мого дідуся вказано що він народився в Польщі в Ліському повіті (1941році), але його батьки за національність були українцями, у 1946 році їх було переселено у Тернопільську область.
  Чи може бути факт його народження у Польщі достатньою підставою для клопотання про надання Карти Поляка?
  Наперед дякую за вашу відповідь.

 2. Марія:

  Скажіть будь-ласка, мій прапрадід був поляком, а його син воював за Польщу та отримував польську пенсію, чи такий варіант документів підходить для отримання карти поляка?
  По якій адресі я можу звернутися по цьому питанні в Варшаві?

 3. Ігор:

  Добрий день!
  Мої пращури народився на території Польщі, в 40-х роках їх переселили на територію України. Де мені шукати документи які підтверджують їхнє місце народження. В архівах України таких документів немає.

 4. Назар:

  Добрий день!
  Які мої шанси на отримання карти ,якщо мій прадіт поляк , бабуся була депортована вона українка ,але у свідоцтві вказано що наролилася у Польщі
  зараз там проживають двоє її братів -топто моїх 2юрідних діда.

 5. Іван:

  доброго дня моя прабаба родилась в 1928р. на території РП на даний час це територія України в неї польська прізвище,але коли після війни мусила в графі громадянство написати що українка ,бо вбили б,прабаба ще жива,можливо довести що вона народжена в РП

 6. Мар'яна:

  Доброго дня! Моя бабуся народилася на території Польщі,1938р, в 1945 була переселена в Україну. В мене є архівна довідка про переселення де вказано її майно на території польщі, а також її батьків.Скажіть будь-ласка які ще документи потрібні, і де я можу звернутися за детальнішою інформацією в м.Тернопіль.

 7. андрій:

  Доброго дня!Підкажіть будь-ласка де можна взяти архівну довідку про те що мій дід був переселиний з території Польщі в 1944 році.

 8. tania:

  Доброго дня! Скажіть будь ласка, моя прабабця була полячкою, чи це є достатньою підставою для отримання карти поляка???

 9. Олена:

  Доброго дня!Моя бабуся 1934р нар. , та мій дідусь 1936 р.нар. Воні були нарожджені на території Польщі. У 1951 році вони були переселені на територію Україні. В мене є архівна довідка про переселення де вказано їх майно на території Польщі, а також її батьків. Скажіть будь-ласка які ще документи потрібні, і де я можу звернутися за детальнішою інформацією.

 10. Анна:

  Доброго дня, підкажіть будь-ласка саме в яку Польську установу надіслати запит про походження, дату народження, де та коли одружувалися моїх прадід та прабабуся, дідусь мій розказував, що колись їхню сімю було вивезено з його дому, який знаходився на території Польщі Джешівського воїводства. Я небажаю користуватися послугами Українських РАДС по тій причині, що відповідь мені прийшла невірна, невірно занесена ще тодішнім режимом.

 11. Уляна:

  Доброго дня!Скажіть будь-ласка, моя прабабця була полячкою,а прадідісь українцем і він має документ де вказано що воював за Польщу, а прабабця має документ де теж вказано скільки вона залишила землі,крім того вони шлюб взяли в Польщі в костелі???

 12. Микола:

  Доброго дня! Мій дідусь Пільчевський Касьян був поляком. Скажіть будь ласка куди, в який архів я маю звернутись для отримання підтвердження про те, що дідусь був переселенцем з Польщі. Дідусь жив із своєю сім»єю в Чернігівській обл. Бахмацького р-н. Чи зможу я для свого сина отримати карту поляка.

 13. Ярослав:

  Доброго дня! Яким чином можливо отримати дані про національну приналежність предків по материнській лінії. У 1945 році мій дід з моєю мамою та її братами і сестрами були виселені з території Польщі. Даний факт підтверджується Львівським ДА.

 14. людмила:

  Доброго дня! Підскажіть, будь-ласка, в яких архівах можна знайти документи про те , що бабуся була переселенцем з Польщі. В бабусі навіть була вироблена пенсійна допомога як переселенки, але після смерті бабусі всі документи пропали. Чула що копію бабусеної метрики можна заказати з Львівського архіву навіть через інтернет. Підскажіть чи таке можливо, і куди звертатись? Щиро дякую!

 15. Едуард:

  Доброго дня всім користувачам. Ситуація така — в моєму свідотстві про народження пише що рідний батько поляк. Які мені необхідно зібрати документи? Мені сказали просто потрібно зробити розширений витяг з РАГСУ і цього буде достатньо. Але мені здається ще щось потрібно. дякую

 16. Тетяна:

  Скажіть будь ласка чи можу я отримати карту поляка, якщо прадідусь і прабабуся були переселені з Польщі на Україну в 1945 році?

 17. Аня:

  Доброго дня! Скажіть,будь ласка, моя прабабця була полячкою, є свідоцтво про народження, чи це є достатньою підставою для отримання карти поляка???

 18. Коля:

  Доброго дня!Моя прабабця була полячкою,чи є можливість отримати карту поляка?

 19. В мене у свідоцтві про народження написано мама по національності полячка.Які документи потрібні.Щоб отримати карту поляка.

  • Анджей:

   Не потрібно робити карту поляка,тому що це невигідно.Ліпше зразу зробити ПМЖ(постійне місце проживання)на основі маминих документів.А напротязі двох років польське громадянство як друге.Потрібно мати документи з Заксу і паспорт закордонний.Вартість оформлення 1000-1500євро.Термін оформлення від 2 до 4місяців.

 20. ірина:

  доброго дня, дайте будь ласка відповідь. У мене прабабуся та прадідусь брали участь у виборах до Сейму та Сенату Польщі(є документи), а також прабабуся була по нац. була полькою (є підтвердження). про прадідуся не зберезглося запису про національність разом із прабабусею, оскільки на той момент, що був зроблений запис у книзі села він уже помер. чи достаньо таких документів для отримання Кати Поляка? чи можливо були останні зміни про порядок її отримання. дякую за відповідь!

 21. Микола:

  Доброго дня.А чому підтвердження польського коріння може бути участь у виборах 35-38 рр?А раніше?Мій дід був послом до польського сейму у 28-30рр

 22. Добрий день
  Скажіть будь-ласка, у свідоцтві про народження моєї бабусі вказано що вона народилася в Польщі в с.Криниця (1941році), але її батьки за національність були українцями, у 1946 році їх було переселено у Тернопільську область.
  Чи може бути факт її народження у Польщі достатньою підставою для клопотання про надання Карти Поляка?
  і яких документів достатньо для підтвердження польських коренів?
  Наперед дякую за вашу відповідь.

 23. олександр:

  Я ХОЧУ ОТРИМАТИ КАРТУ ПОЛЯКА МІЙ ДІДУНЯ ПОЛЯК Казьмиришен Мечеслав.шо мені треба для цього?

 24. олександр:

  його рідний дядько був ксензом,це все шо я знаю

 25. Ірина:

  Доброго дня! Скажіть будь ласка, прапрадід мого чоловіка був поляком чи може він претендувати на карту поляка, якщо так, з чого слід почати і чи зможу я і наші діти офо
  рми таку ж карту?

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19