Карта Поляка: Зібрати документи, які підтверджують польське походження

Збираємо документи на Карту Поляка

Збираємо документи на Карту Поляка

ПІДТВЕРДЖЕННЯ ПОЛЬСЬКИХ КОРЕНІВ

Потрібно документально підтвердити свої польські корені, а саме польську національність або польське громадянство таких осіб:

— Батько чи мати (достатньо лише одній особі);
— Бабуся або дідусь (достатньо лише одній особі);
— Прабабуся (прапрабабуся) та прадідусь (прапрадід) (обов’язково потрібно двом особам).

За нормами із закону про репатріацію встановлено, що претендувати на отримання карти поляка можна до 3 коліна — 1 дід \ батько або 2 прадіда.

ПОЛЬСЬКА НАЦІОНАЛЬНІСТЬ

Раніше в свідоцтві про народження обов’язково вказували національність батьків. Тому в першу чергу зверніть увагу на свідоцтво про народження. Потрібно документально підтвердити весь ланцюжок спорідненості.
Припустимо ваша бабуся була полькою, відповідно вам знадобляться свідоцтво про народження вашої матері, де записано, що її мати за національністю полька, далі документ з РАГСу, який вказує на зміну прізвища при заміжжі та ваше свідоцтво про народження.

Інформацію про національність та громадянство можна знайти в архівах, будинкових книгах або костелах. За запитом видають копію метрики про народження.
 Так само якщо є документ, який підтверджує участь у виборах до Сейму та Сенату (1935р та 1938г).
Військовий квиток проходження армійської служби (або участь у військових діях) у Війську Польському (або польських військових формуваннях).

71 комментарий to “Карта Поляка: Зібрати документи, які підтверджують польське походження”

 1. Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, якщо по згадкам родичів моя прабабуся була полькою, але мій тато і його мати(моя бабуся) померли, не лишивши жодних даних, але жива ще сестра моєї бабусі, чи є шанс підтвердити польське коріння? І якщо це можливо як це можна зробити і які документи потрібно зібрати? на скільки взагалі це можливо?

 2. Михайло:

  Доброго вечора. Якщо прадід служив в польській армії ще в 30-х роках, це буде підставою для отримання карти поляка?

 3. Михайло:

  Доброго дня!))Підскажіть,будь-ласка,якщо моя Прабабуся була полькою по вірі католичкою,і її мати (моя прапра бабуся)також була полькою,як і весь її рід але вони померли і мені відомо тільки ім`я,прізвище і місце народження також де поховані…Питання:де мені найти хоча б один документ на те,що вони поляки,і чи є в мене шанси отримати картку і переїхати разом із жінкою та дитиною на Батьківщину моїх бабусь?

 4. Оксана:

  Доброго дня! Від дідуся залишився військовий квиток. Там вказано роки проходження служби 1922-24. В графі є запис, що материнська мова польська, а в графі визнання -греко католик. Чи це підійде на карту поляка?

 5. Вікторія:

  Як працівник історичного архіву, яка щоденно має справу з метричними книгами і костьолів, і інших віросповідань, повідомляю офіційно авторам статті та усім, хто цікавиться питанням, що формуляр жодної метричної книги не містить графи під назвою «національність», тому за дореволюційними метриками національність визначити неможливо. Ви отримаєте довідку про хрещення в римо-католицькому костелі, і це говорить лише про те, що батьки дитини сповідували католицизм. Як можна зрозуміти, серед католиків не всі поляки, як і серед православних не всі українці. Шукати потрібно радянські документи з «п»ятою графою».

  • Скажіть, будь ласка, а в особових шкільних справах є така графа? Наприклад, я знаю село в якому народився мій дід (1922рік), всі його дані знаю. Думаю вчився в місцевій школі. Чи можливо зробити такий витяг? І де? ( цікавить село Глудно)

 6. Мирослав:

  Доброго дня! Отримав відповідь з Центрального Військового архіву Польщі,що мій дідусь служив у Польській армії у 1936 році.Чи цей лист може бути підставою для отримання Карти Поляка? Дякую! Зсилка на скан листа http://s018.radikal.ru/i517/1602/1b/0afe7d845f96.jpg

 7. Іра:

  Якщо дід поляк,записано в свідоцтві про одруження з бабцею,що вона українка а він поляк,цей документ можна вважати дійсним на підставу для карти поляка?

 8. Світлана:

  доброго дня! мій дідусь служив на військовій службі в польських військовиї формуваннях, ніякі документи не збереглись, в нашому домашньому архіві є лише фото дідуся на польській військовій службі.Дідусь жив в Рівненський області
  Здолбунівькому районі. Підкажіть будь-ласка, куди звернутись, щоб знайти документи або відомості про те, що дідусь служив в польських військових формуваннях? (можливо в воєнкомат чи обласний архів)дідусь 1912 року народження.Дякую щиро.

  • сергий:

   здраствуйте! якщо мій тато украінец записано в свідоцтві про народження своіх батьків.батько (мій дід)національність поляк.а мати (моя бабуся) національність украінка.достатньо документи? чи можете отримати карту поляка?

 9. Світлана:

  доброго дня! мій дідусь служив на військовій службі в польських військовиї формуваннях, ніякі документи не збереглись, в нашому домашньому архіві є лише фото дідуся на польській військовій службі.Дідусь жив в Тернопільскій області
  Зборівському районі. Підкажіть будь-ласка, куди звернутись, щоб знайти документи або відомості про те, що дідусь служив в польських військових формуваннях? (можливо в воєнкомат чи обласний архів)дідусь 1912 року народження.Дякую щиро.

  • Олена:

   Напишіть прохання в Центральний Військовий архів м.Варшава , що знаходиться по вул. Червоних Беретів , щоб підтвердили Вам проходження військової служби діда. Все написати на польській мові і все вам прийде буквально через місяць. Це ж військовий архів — там все чітко вказано і всі дані є.

 10. Анна:

  Доброго дня. Цікавить питання: мій дідусь служив у польскій арміі, є підтвердження з Варшавського військового архіву, є його закордонний паспорт з вказаним польским громадянством. Народився він теж у польщі це вказано в свідоцтві про одруження, але у свідоцтві про народження батька радянська влада записала що він украінець. Чи маю я право на отримання карти?

 11. Скажіть, будь ласка, що таке витяг з господарської книги і як його зробити?Чи є там графа національність? В який архів звертатися? Яка ціна такого витягу? Село — Глудно. Дані всі про діда наявні.

 12. Олена:

  Я можу вам допомогти знайти всі дані діда (бо шукала всю інформацію про свого діда , який служив в Польській армії). Зробіть так : наберіть в Googlдовідник метричних книг і починаюти приблизно з 30-ї сторінки шукаєте село , гміну і церкву , де можливо був охрещений або був шлюб вашого діда. Виписуєте фонд, в якій книзі є цей запис , їдете в обласний архів , подаєте ці дані і все знаходите.

 13. Світлана:

  Доброго дня.Підскажіть будь-ласка,моя бабуся і її предки (по словам матері)були поляки,але в свідотстві про народження перевиданому в 1960р.-вона українка, я знайшла у метричній книзі у 1916 р вона була охрещена в костелі і до 1920р національність не вказувалася .Як мені довести що вона була полька? чи достатньо довідки хрещення в костьолі?

 14. володя:

  моя баба полька чого мени треба и де .

 15. Світлана:

  Доброго дня, підкажіть будь ласка, як правильно написати лист-прохання про підтвердження що дід служив в польській армії в архів?

 16. Люсінда:

  Доброго дня.Підкажіть будь ласка.моя бабця народилася в 1915 році і була хрещена в сільській церкві в архівних даних пише що вона грекокатолик,а ходила до школи польської.а до 1920 року національності не вказували.як мені довести .що вона була полька і чи достатньо буде довідки зі школи Щиро дякую за відповідь

 17. Віктор:

  Доброго дня! Підскажіть хто робив запит в Військовий архів в Варшаві,скільки часу потрібно чекати відповіді і чи потрібно платити за довідку? Буду дуже вдячний за відповідь.

 18. СвєтауСвєтау:

  якщо в архіві є запис,що поляками обоє є мої пра-прадід пра-прабаба, а бабуся має Пам’ятку з костелу про Першу Комунію.,чи є шанс отримати КП???

 19. Татьяна:

  Добрый день. Подскажите как восстановить дедушкины документы,он родился и проживал до 21 года на территории Польши. Пока она не отошла к СССР. Проживал потом на Урале,в городе Березники Пермской обл.Возможно ли сделать официальный запрос в архив?
  Заранее спасибо Татьяна.

 20. юлия:

  Добрый день, скаж¡ть я маю так¡ документы яквитяг з арх¡ву про шлюб бабц¡,про репрес¡ю прад¡да,виписку з господарсько¡¡ книги, у вс¡х цих документах указано польську нац¡ональн¡сть. Чи можна з такими в¡домостями записуваться до консула?

 21. Тарас:

  Доброго дня! «На руках» є військовий квиток діда, згідно якого останній служив в польській армії протягом 1935-1936 років, свідоцтво про його народження (повторне, видане вже в 77 році). В графі «Національність» військового квитка зазначено «Українець», в свідоцтві – прочерк. Також, є фотографії діда в польській військовій формі. Ну і, звичайно, свідоцтва про народження батька і моє (для підтвердження родинних зв’язків). Цих документів буде достатньо для підтвердження польського коріння чи потрібно ще шукати щось по архівах (польських чи українських)?Заздалегідь вдячний!

  • Олег:

   Цих документів буде достатньо. Вчіть мову,традиції і реєструйтеся на розмову з консулом.Бажаю успіху!

 22. Олег:

  Здравствуйте!У меня такой вопрос, у меня был дедушка который родился в Польше с.Середне-велыке г.Санок…и это село попало под выселение в 1946г. на территорию Украины.После его смерти документов не осталось.Могу ли я как то обратиться в архив что бы получить его свидетельство о рождении, для получения документов на КП?

 23. Оля:

  якщо мій дід народився в Польщі
  після його смерті залишилось свідотство про його народження польське то чи можу я мати якісь шанси на карту поляка

 24. Наталія:

  Доброго дня! Мій прадід Іван служив у польському війську (є військовий квиток) і був одружений (зареєстрований шлюб) на польці Філомені, яка була мачухою моєму дідусю з малечку і виристила його. Скажіть, будь ласка, чи не стане не кровне рідство перешкодою для отримання карти поляка. Дякую!

 25. Дарина:

  Після мого діда залишився один документ нагороджувальний лист у якому було вказано що за національністю він українець проте служив у польській армії.Також знайшли документ за яким його переводили з однієї військової частини до іншої де було вказано про те що за національністю він «пол.» (скорочення). Чи можу я отримати КП?

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19