Подвиг трубача

Подвиг трубача

Подвиг трубача

Щогодини з північної вежі Маріацького костелу лунає сумна пісня хейнал, добре знайома всім полякам. Чотири рази, з чотирьох вікон, чотирьом вітрам. Раптово мелодія різко обривається …

Багато років тому, коли трубач грав хейнал, він помітив вдалині хмара пилу: до міста наближалося татарське військо. Музиканта охопила паніка. Як він міг урятувати місто? Як він міг попередити людей, щоб вони приготувалися захищатися? Спускатися з вежі на площу — нерозумно, тільки втрата дорогоцінного часу. І трубач вирішив грати хейнал знову і знову.

Спочатку мешканці Кракова розгубилися, але швидко зметикували, що трубач хоче попередити городян про небезпеку. Всі чоловіки взялися за зброю, жінки та діти сховалися у своїх будинках. Місто було готове відбити атаку ворога. І раптом звук хейнал різко обірвався: це татари помітили трубача на башті, їх ватажок пустив стрілу, яка пронизала горло музиканта.

Але своєї мети трубач досяг: Краків був врятований. Завдяки його попередженню, люди змогли захистити місто та розбили татарське військо.

А в пам’ять про героя, який врятувала місто, тепер хейнал завжди закінчують на тій ноті, на якій обірвалася пісня в той самий день.

Як дістатися: Маріацький костел знаходиться
на Ринковій площі (Rynek Glowny).

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19