Як підтвердити польське походження?

Карта Польщі

Карта Польщі

Згідно з польським законодавством, ви можете підтвердити польське походження якщо у вашій родині поляком за національністю є:

один з ваших батьків
один з ваших дідусів або бабусь
прадідусь і прабабуся
або ж ви можете надати довідку від польської організації, що підтверджує вашу активну діяльність на користь польської мови та культури, а також польських національних меншин протягом, як мінімум, останніх 3 років.

Якщо у вашому свідоцтві про народження знаходиться замітка про те, що ви або один з ваших батьків за національністю поляк / полька, то проблема вирішена. Вам не доведеться шукати додаткового підтвердження своєї приналежності до польського народу. Проте в практиці, часто трапляється, що в графі «національність» стоїть прочерк або написана інша національність.

В такому випадку, щоб підтвердити, що ви — етнічний поляк, необхідно надати додаткові документи. Наприклад, свідоцтва про народження одного з батьків, дідуся, бабусі або прадідуся і прабабусі.

Якщо з якихось причин у вас немає цих документів, спробуйте звернутися до місцевого архів, з проханням вислати запит у відповідну організацію з метою видачі дубліката.

Додаткові документи, які допоможуть Вам підтвердити наявність польських коренів:

  •     польські документи, що засвідчують особу
  •     акти громадянського стану (оригінали або виписки), свідоцтва про хрещення, шкільні атестати або інші документи, що підтверджують зв’язок з Польщею
  •     документи, що підтверджують проходження служби в польських військових частинах
  •     документи, що підтверджують факт посилання або тюремного ув’язнення, в яких міститься запис про польське походження
  •     документи про реабілітацію, в яких міститься запис про польське походження
  •     закордонні документи, що засвідчують особу, що містять інформацію про те, що їх власник за національністю поляк
  •     довідка від польської чи полонійної організації, що діє на території однієї з держав, про які йде мова в ст. 2 п. 2, в якій підтверджується активну участь у діяльності на благо польської мови та культури або польської меншини
  •     офіційне рішення з питання визнання польського походження, видане відповідно до положень закону про репатріацію

29 комментариев to “Як підтвердити польське походження?”

  1. Ola:

    Підкажіть,будь-ласка, в свідоцтві про народження моєї мами вказано, що її мама(моя бабця) за національністю полька. Цього достатньо чи потрібно шукати в архівах втрачене свідоцтво про народження бабусі?

    • Доброго дня!
      В мого знайомого була така ж сама ситуація. Подав документи тільки свідоцтва матері- де вказано що мати(тобто його бабуся) за національністю полячка. Але раджу проконсультуватись у консульстві.

  2. Людмила:

    Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, мій дід народився в Польщі,а в 1939 році загинув в Аушвіці. Маю офіційні документи з Польщі, де вказано-політичний в*язень, переведений в Аушвіц з люблінської тюрми, і вказано-поляк. Мій батько також народився в Польші,в 1938 році , в Грубешувскому районі, але потім був переселений на Волинь .Але його свідоцтво про народження датоване 1956 роком і видано в СРСР. А там зазначено що батько українець. Чи можу я запросити в польских архівах справжнє свідоцтво про народження, і чи , можливо, достатньо довідки із Аушвіцу, де чітко вказано-поляк? Дякую.

  3. Наталі:

    Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, якщо в мене тільки одна прабабуся за національністю полячка, чи достатньо цього для отримання «карти поляка»? Дякую!

  4. Дарія:

    В мене прадідусь був поляком, у бабусі в свідоцтві про народження, в графі національність батька стоїть прочерк. Місцевий архів видав справку, яка підтверджує, що прадідусь за національністю був поляком, чи буде достатньо цього підтвердження для отримання карти поляка? Дякую.

  5. Наталія:

    Доброго дня! Чи необхідно додавати свідоцтво про одруження,якщо я одружена, а моє свідоцтво про народження видане на моє дівоче прізвище. І чи не потрібно ці ддокументи перекладати на польську мову? В мене є син 12років, я б також хотіла,щоб він отримав карту поляка.Що необхідно для цього? Розкажіть, будь ласка, як реєструватись в консульстві для проходження співбесіди на отримання карти поляка? Чи по телефону, чи особисто?

  6. Олена:

    Підскажіть! У моєї доньки був батько з родини етнічних поляків, по батьку(діду, прадіду). Але в їхніх свідоцтвах про народження — прочерки про національність. Я з її батьком не була офіційно одружена. Вона мала моє прізвище, а її батько помер. Залишилась одна бабуся. Нещодавно вона дізналась про своє походження і почала займатися цією справою. Бабуся хоче офіційно підтвердити її відношення до їхнього роду. Чи можливо це зробити, якщо так — то з чого починати???? Дякую

  7. ростислав:

    якщо мо1 прабабц1 1 прад1дус1 на родилися на територ11 польщ1 у 1908 роц1 у дрогобицькому та самб1рському пов1т1 льв1вського воэводства
    а т акож д1д та баба у 1934 роц1 тоже у льв1вському воеводств1 територ1я належала польщ1
    чи э у мене як1сь шанси 1 якщо е то як1

  8. Ольга:

    Мій батько травні 1945 року був переселений з Перемишля до України. Є довідка про факт переселення його родини, видана Львівським архівом. Батько залишив спогади із переліком родичів, які народились у Польщі. Як можна довідатись, чи були в родині діда чи баби(обоє проживали до 1945 року в Польщі) поляки? Підкажіть також адресу архіву у Перемишлі.

  9. Юрій:

    Доброго дня)Підкажіть будьласка в мене прадідусь був поляком.чи можу я розраховувати на карту поляка?

  10. Ірина:

    Добрий день,моя бабуся і дідусь жили у польщі,і були переселені на Франківщину,(там у них залишилося майно,паї,все вписано у довідці)у паспорті пише що народилися у польщі,але по національності українка,чи можна буде щось зробити,і на що можна розраховувати

  11. Маряна:

    Добрий день, в мене є свідоцтво про хрещення в римокатолицькому костьолі за 1900 рік прабабусі але там не вказується національність( прізвище Вжещ) де можна взяти додаткову інформацію яка підтвердить національність полька ( перемишлянський район, с. Свірж). В якому архіві у Львові . Дякую

  12. Олександр:

    Доброго дня!
    Моя бабця народилась в 1933р. в с. Крилів Грубешівського повіту Люблінського воєводства. Підкажіть будь-ласка куди звернутись щоб подати запит до архіву про свідоцтво про її народження та як це можна зробити?
    Дякую!

  13. Валентина:

    Доброго дня. Потребую Вашої консультації.
    Син хоче вступати до вишу Польщі. Його дід був поляком (є підтвердження, свідоцтво). Проте хлопцю ще немає 18 років і він не може зробити Карту поляка (батько помер). Чи можемо ми скористатися своїм польським походженням при вступі у виш, і який нам для цього потрібно підготувати документ?

  14. ольга:

    Доброго дня!!! маєм на руках довідку з державного архів львівської обл. , тро те що сім|’Я дідуся і бабусі у 1945 році була вивезена з Польщі і було залишине майно чи можна ,
    Чи можна з тими дркументами звертатись на подання Карти Поляка ??? чи потрібно ще щось,
    Дякую!!!

  15. Здраствуйте, у моей бабушки ее тетя и сестра поляки… где мне нужно братть доументы-подтверджения польских корней(так как бабушка всю жызнь жывет в Украине и в паспорте не указано паспорт украинский)?

  16. Сергій:

    Доброго дня скажіть будь ласка у мене є свідоцтво бабці про народження 1910 року і написано що народилася в селищі ТИЛИЧ район НОВИЙ-САНЧ область КРАКІВСЬКА але свідоцтво вироблене 1969 року і невказано громадянства а прадід і прабабця записані як українці.А дідусь тоже був поляком але документів в Львівському архіві нема кажуть звертатися в архів польщі. У мого батька тоже написано громадянство Україна але у татового рідного брата пише громадянство поляк чи можна використати ці документи на карту поляка.

  17. Павло:

    привіт. є інформація, що мій прадід служив у польській армії(бабуся казала). як її можна перевірити? куди звертатись? чи може є якийсь сайт(скиньте, якщо є)? дякую

  18. Ольга:

    Доброго дня! Підскажіть, будь-ласка, що робити в моїй ситуації. Бабуся полька, однак написано в паспорті, що громадянство України, в свідоцтві про народження написано, що родилась в украіні. В архіві є дані про хрещення її братів та сестер в католицькій церкві, що стосується хрещення бабусі -дані роки в архіві не збереглися. Також є військовий квиток рідного брата бабусі, де вказано, що він служив в польській армії. Однак, в ньому вказано ім’я владислав, а в паспорті Володимир. Свідоцтва про народження немає, в архіві цей рік також не зберігся. Чи можливо довести, що в той час в католицькій церкві хрестити лише поляків, і що її рідних братів і сестер хрестили, а в них одні й тіж батьки. Якщо можна, то як? І що робити? Порадьте, будь-ласка. Дякую.

  19. Світлана:

    День добрий. У мене є довідка з архіву,що моя бабуся хрещена у римо-католицькому костелі.ЇЇ батьки-етнічні поляки,бабуся молилась по-польськи.ЇЇ прізвище і імена в родині-польські: батько Станіслав,мати-Франчешка,сестра-Станіслава,брат-Вацлав. В радянських документах не записано,що вона полячка.Як доказати,що я вона була полька?

  20. Інна:

    Добрий день. Підскажіть де можна знайти відомості репресованих поляків .Мій прадідусь був репресований з польщі Залєвський Андрій Кондратійович 1832року народження .допоможіть дуже потрібно!!!! Дякую

  21. Богдан:

    Підкажіть будь-ласка. Моя мама хоче виробити карту поляка, її дід поляк і це зазначено лише в старій господарській будинковій книзі. Чи цього буде достатньо для КП.

  22. Іра:

    доброго дня! підкажіть, будь ласка, чи достатньо для подачі на Карту Поляка свідоцтва мого батька, де в графі про національність його батька(мого діда) вказано «поляк»? чи потрібен ще витяг з архіву?

  23. Марія:

    Доброго дня моя прабабуся полячка разом із дідом але нажаль документи не збереглися тільки що і знаю ,що родина є в Польщі де можна відновити всі документи куда звертатися?

  24. Антоніна:

    Доброго вечора. Моя прабабуся полячка. Є такі документи: ікона з першого причастя і свідоцтва про навчання в польській школі, де вказано її національність. В мене таке запитання: як довести, що вона є дійсно моєю прабабусею?

  25. Ігор:

    привіт. є інформація, що мій прадід служив у польській армії як її можна перевірити? куди звертатись? чи може є якийсь сайт(скиньте, якщо є)? дякую

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19