Польський Великий Театр — головний будинок опери та балету країни.

Був час, коли Польща про оперу і чутки не чула, аж до того моменту, коли королевич Владислав IV Ваза привіз оперу в країну, після того, як прожив 30 років у Флоренції (Італія). Сталося це в 1628 році, в якому столиця Польщі стала свідком виступу італійської оперної трупи. Після того часу пройшло не мала кількість років, поки не з’явився в 1833 році Польський Великий Театр, який і по нині є представником опери та балету в цій країні.

 Загальний вид на будівлю Польського Великого Театру у Варшаві.

Польський Великий Театр

Польський Великий Театр

Багато театрів Польщі, завжди та у всьому поступалися, і будуть поступатися цьому театру, не тільки в плані мистецтва, але і в плані архітектури, так як будівля цієї пам’ятки Польщі споруджена була за проектом італійського архітектора Антоніо Корацца. За всю історію свого існування будівля Польського Великого Театру зазнавала не одне руйнування та відновлення, проте самим серйозним було руйнування 1939 при бомбардуванні під час облоги Варшави.

Польський Великий Театр - вечір

Польський Великий Театр - вечір

Тоді з оригінального, залишився тільки фасад будівлі, виконаний у класичному стилі. У повоєнний час будівля була відновлена ​​та з тих пір, більше не піддавалося ніяким руйнувань. У Великому Театрі представляються твори, як вітчизняних композиторів, так і великих класиків світової культури. Крім виконання творів оперного та балетного мистецтва в цьому театрі розташований єдиний у всій країні Театральний музей.

Польський Великий Театр - хол

Польський Великий Театр - хол

За останній час існування театру єдиним архітектурним нововведенням була встановлена ​​в 2002 році і нині вінчає театральний фасад скульптура Квадріка Аполлона. Цікавий в даному випадку той факт, що ця скульптура була задумана італійським архітектором театру ще 180 років тому, коли будівля була тільки в проекті.

 Польський Великий Театр - головний зал

Польський Великий Театр - головний зал

Так само варто відзначити і той важливий факт, що в будівлі театру щорічно проходить Міжнародний конкурс вокалістів ім. Станіслава Монюшка, також головний зал театру на 1828 місць названий ім’ям цього польського диригента та композитора.

 Польський Великий Театр - вид в сторону сцени

Польський Великий Театр - вид в сторону сцени

Власне більшість опер зіграних на сцені театру були написані, як раз саме цим знаменитим польським діячем культури та музичного мистецтва —  зі сцени цього театру й нині звучать його твори.

Польський Великий Театр, адреса: Plac Teatralny 1 Warszawa, Polska

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19