Райони та вулиці Варшави

Райони та вулиці Варшави

Райони та вулиці Варшави

Варшава — історичне та водночас дуже сучасне місто. Воно має свої численні легенди, свою багату історію.

Туристи, що прибувають сюди, обійдуть не один район та вулицю Варшави і побачать безліч історичних пам’ятників, пам’яток, якими так багате це прекрасне місто.

Варшава розділена річкою Віслою на дві частини. На правому березі з визначних пам’яток, мабуть, можна назвати православну церкву Св. Марії Магдалени. Сьогодні цей район Варшави можна вважати центром міста. Тут знаходяться промислові підприємства та житлові райони Варшави. У цій частині міста не будували палаців, розкішних театрів та особняків. Тут проживали міщани та прості міські жителі, яким не знаходилося місця в Старому місті. Тому і будівлі тут будувалися набагато скромніші, ніж у центрі королівської Варшави. Під час війни цей район Варшави не сильно постраждав від бомбардувань. За розповідями очевидців і самих жителів, сьогодні це досить небезпечна частину міста, і якщо вам довелося ввечері там знаходитися, будьте уважні — у цього району Варшави не дуже хороша репутація. Всього в місті налічується 18 районів, званих гмінами.

На лівому березі річки розташовані міський центр і Старе місто з його величними історичними об’єктами і красиво оформленими вулицями Варшави. Всі пам’ятки і велика частина туристичного сектора знаходяться саме в цьому районі Варшави. Захоплення викликає вулиця Краківська передмістя, провідна в Старе місто з його Ринковою площею і неповторними вузькими вуличками. Найбільш вражаючий об’єкт Старого міста — Замкова площа з колоною короля Сигизмунда III Вази. Над вузькою вулицею Святого Яна підноситься готичний кафедральний собор Св. Яна, споруджений в 15-му столітті. Прекрасні вулиці Варшави утворюють Королівський тракт, уздовж якого збудовані галереї, музеї та історичні будівлі, включаючи Церква Святої Анни, в якій польські принци приносили присягу королю. Будівлі і вулиці Варшави буквально дихають історією. Старовинна архітектура, вуличні художники і музиканти створюють таємничу атмосферу середньовічної Європи.

Але сучасна Варшава — це не тільки історичне місто, сьогодні це адміністративний, промисловий, науковий і культурний центр країни, а також центр великого бізнесу. Центральні райони і вулиці Варшави заполонили дзеркальні хмарочоси, сучасні будівлі банків, всюдисущі «Макдональдси» і «Патіо-Піца», модні бутіки і інтернет-кафе.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19