Як скласти грамотне резюме для пошуку роботи в Польщі

Резюме для пошуку роботи в Польщі

Резюме для пошуку роботи в Польщі

У Польщі, для шукачів роботи грамотно складене резюме має дуже велике значення. Влаштовуючись на практично будь-яку роботу, від вас спочатку зажадають даний документ, а потім вже запросять на співбесіду.

Як же скласти грамотне резюме для пошуку роботи в Польщі?
Для початку слід знати, що в Польщі не пишуть слово «резюме», а використовують латинську назву «Curriculum Vitae» (CV). Також в кінці тексту резюме зазвичай вимагають вставити абзац про угоду використання ваших даних. Нижче Ви можете завантажити приблизний шаблон резюме на польській мові.
Приклад резюме (CV) № 1( у форматі MS Word)
Приклад резюме (CV) № 2( у форматі pdf)

Тепер розглянемо кілька головних рекомендацій при складанні CV.
По-перше, писати резюме треба так, щоб донести про себе саму головну та важливу в пропонованій роботі інформацію. Пам’ятайте, що Ваше резюме буде читати людина, яка про Вас нічого не знає.

По-друге, резюме обов’язково повинно бути набрано на комп’ютері, бажано в текстовому редакторі MS Word, виглядати професійно і презентабельно. Також, бажано надавати не ксерокопії, а тільки перші екземпляри, видрукувані на білому папері. Фотографію надавайте за бажанням або вимозі.
Пам’ятайте, що обсяг гарного резюме повинен бути не більше двох сторінок.

По-третє, виділіть великим шрифтом прізвище, ім’я, по батькові і дату народження. Не забудьте внести контактні дані: домашня адреса із зазначенням поштового індексу, номера будинку та квартири, номер телефону (домашнього чи мобільного) для зворотного зв’язку з Вами, а також вкажіть адресу електронної пошти.

По-четверте, пишіть тільки про освіту, яке впливає на сприйняття резюме в цілому. Спочатку вказується рік вступу і закінчення навчального закладу, його повне найменування та місто де він знаходиться, потім факультет і спеціальність, зазначена в дипломі. Окремо слід описати курси та інші форми підвищення кваліфікації.

По-п’яте, при вказівці про володіння іноземною мовою, не завищувати рівень його знання, так як можлива попередня перевірка Ваших знань роботодавцем або кадровим агентством.

По-шосте, обов’язково вкажіть у зворотному хронологічному порядку останні місця роботи, починаючи з останнього і включаючи також роботу за сумісництвом. Залежно від вимог можна описати ваші посадові обов’язки на кожній роботі.

По-сьоме, обов’язково вказуйте володіння програмами (бухгалтерськими, спеціалізованими, графічними редакторами і т.п.), рівень користування інтернетом та електронною поштою, а також уміння працювати з оргтехнікою: ксероксом, факсом.

По-восьме, не забудьте згадати про наявні категоріях водійського посвідчення при їх наявності.

По-дев’яте, відзначте Ваші позитивні сторони: вміння працювати в команді, вирішувати проблеми, комунікабельність, винахідливість і т.д.

Складене резюме найкраще відправляти роботодавцю по електронній пошті або заповнювати на сайті, в крайньому випадку, можна привезти особисто.

5 комментариев to “Як скласти грамотне резюме для пошуку роботи в Польщі”

 1. Микола:

  Дякую за статтю. Але таких багато. Добре якщо є що писати про себе. А як що до резюме на працю в бєдронці чи роздавання ульоток для україця який ніколи такою працею не займався? Резюме потрібно складати майже скрізь. Дуже багато українців не їдуть працювати по своїй професії, навіщо в резюме писати які університети ти закінчував і скільки в тебе медалей, якщо йдеш викладати товар. Я закінчив медичне училище, медичний університет, інтернатура по хірургії, пів року стажу лікаря хірурга плюс курси типу масажу, ортопедії… Як з таким «послужним» списком писати резюме на огродніка чи на касира? Всім успіхів в пошуці роботи!

  • Діана:

   Доброго дня! напишіть мені, будь-ласка, на мою електронку-цікавлять деякі питання!!!

 2. Georgiy:

  Официальное трудоустройство, большой выбор бесплатных вакансий, высокая оплата. Для тех, кто желает легально жить и работать в Евросоюзе, оформляется рабочая виза в Польшу или национальная виза категории D. Обязательные документы для работы в Польше. Украинский паспорт. Загранпаспорт для выезда в Польшу на работу.

 3. Яна:

  Дійсно, така ж ситуація, як і в Миколи.Маю диплом бакалавра,диплом маґістра. Закінчена аспірантура. Стаж роботи є в ліцеї,стаж науковим співробітником,робота на керівній посаді. А що писати в резюме,коли вакансії в хостелі, наприклад?

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19