Правила в’їзду в Шенген

Правила в'їзду в Шенген

Правила в’їзду в Шенген

Відповідно до Шенгенської Угоди, для в’їзду на територію Шенгенської зони громадянам України необхідно оформити шенгенську візу. Шенгенська віза повинна оформлятися посольством або консульською установою тієї країни , кордон якої буде перетинатися спочатку , або країни , в якій планується більш тривале перебування .
Також , відповідно до Шенгенської Угоди, Шенгенська віза вважається дійсною на території всіх країн- учасниць цієї Угоди.

Для того щоб подати заявку на оформлення Шенгенської візи , необхідно мати діючий закордонний паспорт , який повинен бути дійсним як мінімум протягом трьох місяців після повернення з Шенгену .
Посольством кожної країни, що входить до Шенгену , надається індивідуальний список документів , який необхідний для оформлення такого документа , як Шенгенська віза. Основним переліком документів , який вимагається всіма посольствами , без винятку є:

— Анкета для шенгенської візи ;

— Закордонний паспорт ;

— Ксерокопія українського паспорта;

— Медичний страховий поліс , дійсний на весь період перебування в країні.

Також , згідно з законодавством Шенгенської Угоди, в деяких випадках , з метою підтвердження даних зазначених в анкеті , співробітник консульства має право вимагати додаткові документи:

— Підтвердження мети поїздки (запрошення )

— Підтверджуючий документ про працевлаштування , або здійсненні підприємницької діяльності

— Наявність фінансових засобів і т.д.

З 1 — го січня 2008 порядок виїзду громадян України на період не більше як 90 днів ( віза 90/ 180 ) до країн , які входять в Шенген регулюється положенням Договору між Україною та Європейським Союзом про спрощене оформлення в’їзних документів .

5- річна шенгенська мультивіза може бути видана дружині / чоловіку , батькам і дітям громадян України , у яких є дозвіл на перебування в країнах-учасницях ЄС , часто подорожуючим бізнесменам , журналістам , офіційним особам представляють органи влади , постійним членам офіційних делегацій.

Річна шенгенська мультивіза може видаватися науковим діячам , діячам культури , спортсменам , перевізникам , членам екіпажів поїздів , а також беруть участь у програмах обміну .

Право на безкоштовне оформлення шенгенської візи мають чоловік / дружина , а також батьки та діти громадян України , у яких є дозвіл на перебування в країнах-учасницях Європейського Союзу , учні , студенти , і персони, які подорожують із гуманітарною метою , інваліди та супровідні особи , спортсмени та ті хто їх супроводжують , журналісти,  перевізники , члени екіпажів поїздів , пенсіонери , неповнолітні діти до 18 років і діти знаходяться на забезпеченні батьків до 21 року , члени офіційних делегацій, особи представляють органи влади , учасники наукових , культурних заходів і заходів мистецтва , а також бере участі у програмах обміну.
Для інших категорій громадян України офіційний збір , який стягується за оформлення шенгенської візи становить 35 євро , при необхідності термінового оформлення візи на протязі трьох днів становить — 70 євро.

Час розгляду заявки на видачу візи становить до 10 днів , Посольство зберігає за собою право продовжувати час розгляду до 30 днів і більше , при виникненні необхідності додаткової перевірки наданих даних.

Українські громадяни , які є власниками дипломатичних паспортів , мають право в’їжджати і перебування на території країн Європейського Союзу ( окрім Великобританії , Данії та Ірландії ) на період до 90 днів протягом півроку без попередньо оформленої візи.
Крім цього, українські громадяни власники службових паспортів , мають право на безвізовий в’їзд до Литви , Польщі , Словаччини та Угорщини .

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19