Легенда про Вавельського дракона

Однією з відомих пам’яток  Кракова є пам’ятник Вавельському  Дракону виготовлений Броніславом Хромом в 1969 році. Його висота складає 6 метрів і виконаний він з бронзи. За допомогою вбудованої в середині інсталяції спеціальної конструкції з використанням природного газу, з пащі дракона періодично випускається вогненна куля з гарчанням. Вавельський дракон згадується в одній з наступних легенд Кракова.

Пам'ятник Вавельському дракону

Пам’ятник Вавельському дракону

У стародавні часи, коли на берегах Вісли шумів ще густий дрімучий ліс, а вода в річці була такою чистою, що неозброєним оком було видно в ній косяки риб, на Вавельському пагорбі височіло укріплене місто короля Крака. Він був мудрий і прихильний правитель. Його піддані, плем’я Вішлан, вели заможне життя вільне від воєн і великих хвилювань. Дні проходили в спокійній роботі, приносячи добрі плоди. Селяни звозили до зерносховищ повні вози хліба, пастухи пасли стада овець і корів, а дроворуби доставляли деревину з непрохідного лісу. У свята вдячний люд веселився і радів, завдяки своєму королю за його опіку. Ні найменшим дітям, ні самим старшим людям в цілому краї нічого не заважало бути щасливими.

Одного дня в спокійному до тих пір королівстві оселився один страх, який вводив в жах серця самих мужніх воїнів. Це було чудовисько, велике як церковна дзвіниця, яке позіхає вогнем, прилетіло до пагорба і оселилося в наскальній ямі під самим Вавелем. Коли воно піднімалося в повітря, тінь його крил падала на ціле місто, а рев, жахливіше грому блискавок відбивався в лісах луною.

Незабаром стало ясно, що цей дракон був дуже голодним. Щодня з пасовищ почали зникати тварини, а одного ранку сталося страшне — дракон захопив у свою яму і пару молодих пастухів. Люди сховалися по домівках, закрили віконниці і двері. Ніхто не насмілювався виходити в поле або відправлятися в шлях. Однак на третій день не дивлячись на небезпеку, старші люди вирішили піти в замок до Кракова і просити у нього порятунку.
Рятуй нас добрий пан, дракон знищив наше майно і краде наших дітей! — Сказали вони правителю.
Крак вислухав скарги і оголосив на все царство, що віддасть половину королівства і молодшу доньку за дружину сміливцю, який переможе дракона.

Звістка блискавично розлетілася по околицях. Звідусіль почали стягуватися лицарі, які славилися мужністю, щоб помірятися силами з чудовиськом. Один за іншим збройні молодці приходили на поріг печери і викликали дракона на поєдинок. І один за іншим гинули в його пащі, не встигнувши навіть вийняти меча або вистрілити з лука.
Всіх охопив відчай і здавалося, що вже немає від нього порятунку. Але раптом з-за спин лицарів вийшов учень шевця, званий Дратевком, і звернувся з промовою до Кракова.
— Король, я знаю як перемогти дракона! Дай тільки мені найкращу шкіру з самого великого барана, якого ти знайдеш у своєму краї.
Король здивувався, але наказав своїм слугам виготовити баранячу шкуру і дати її шевця.

Дратевк зшив шкіру, наповнив її смолою і сіркою, а в завершенні встромив в неї чотири осикових кілочка, щоб все нагадувало живого барана. Перед сходом сонця помічник шевця підкрався під Вавель, поставив цього барана перед входом в драконову яму, а сам сховався за великою кам’яною брилою. І коли дракон прокинувся і виліз зі своєї печери, відразу побачив жирного барана. Задоволений такою здобиччю, він проковтнув її одним клацанням пасти. Але як тільки їжа виявилася в його шлунку, дракон заревів так, що потрапляли листя з дерев. Пекельний вогонь з смоли і сірки почали обпалювати йому нутрощі. Він підбіг до Вісли і занурив голову у воду. Однак пожежа всередині не гасилася і дракон пив і пив, а живіт ріс і ріс до тих пір, поки не надувся і з тріском лопнув на тисячу шматків.

Всі жителі зраділи, що дракона більше немає, а король Крак сказав мужньому шевця:
Страшний дракон загинув. Моя дочка може стати твоєю дружиною, якщо звичайно полюбить тебе.
Незабаром на Вавелі відбулася прекрасна весілля. А про злого дракона залишилася лише легенда і печера, яка до цих пір називається Драконова Яма.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19