Закопане

Закопане — зимова столиця Польщі.

Закопане — літній гірський курорт.

Закопане

Закопане

Закопане — невелике місто на півдні Польщі з населенням близько 28 000 жителів.

Розташовується в долині в Татрах. Завдяки своєму зручному положенню (Закопане — відправна точка для численних маршрутів) є самим популярним гірським курортом в Польщі.

У літній час приваблює любителів гірських прогулянок: найпопулярніші вершини — Свініца, Гевонт. Взимку — популярний гірськолижний курорт.

У Закопане розташований найбільший гірськолижний трамплін в країні — Вєлька Крокєв.

Місто було кандидатом на проведення Зимових олімпійських ігор 2006 року.

У Закопане народився гірськолижник Анджей Бахледа-Цурусь.

Найближчі великі міста: Новий Сонч і Краків.

Закопане знаходиться в 120 кілометрах від Кракова. Це близько 2 годин 40 хвилин на автобусі чи поїзді, 1 години 30 хвилин на автомобілі.

Клімат

Закопане вважається найвищим містом Польщі. Курорт розташований на висоті 830 метрів над рівнем моря. Тутешні місця відрізняє м’який клімат. Місто знаходиться на півдні Польщі. Зими тут сонячні, снігові й теплі. У січні-лютому термометр показує -5 .. — 10 ° С. Сезон гірських лиж в Закопане: грудень, січень, лютий, березень і квітень.

У Закопане популярні піші прогулянки на вишки Свініца, Гєвонт і Каспровий Верх. У долині відкриті до відвідування Музей сміху, Експозиція локомотивів, Фабрика кераміки та Музей Татр. У 2006 році в Закопане відкрився аквапарк «Рабколанд». За підвищенням тонусу організму варто вирушити в «Антолувку». Це круглорічний відкритий басейн із термальною водою. Поруч із Закопане знаходиться село Хохолув. Воно побудоване в ХIX столітті. Цікавий і район Спіша і Пенін. Тут відкриті лицарські замки. Це колишні прикордонні форти між Угорщиною та Польщею.

З гори – на лижах

Традиція гірськолижного спорту зародилася в Закопане 145 років тому. Траси: прості і пологі, складні і круті. Перепад висот: 930 метрів. На всі 10 гірськолижних центрів регіону припадає 90 підйомників. Протяжність трас: 80 000 метрів. У центрі Закопане знаходяться «Губалувка», «Анталувка» і «Козинець».

Лижний курорт в Закопане

Лижний курорт в Закопане

Зупинка - Закопане

Наступна зупинка - Закопане

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як проїхати у Закопане?

Найзручніше дістатися в Закопане з пересадкою в Кракові.
До Кракова можна доїхати потягом — в денний час експреси відправляються кожну годину. Час проїзду, наприклад, експресом з Варшави всього 2 години 35 хвилин. А дістатися до Варшави будучи в Польщі — не проблема.
Крім того, деякі поїзди з України йдуть через Краків, що ще більше спрощує проїзд.
З Кракова в Закопане краще їхати автобусом. Стоянка експресів знаходиться прямо перед будівлею вокзалу. Час у дорозі — трохи більше 2 годин (якщо немає пробок).

 

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19