Жива вода. Судетська легенда

Це сталося давно, в околицях гори Щлензи, також відомої як Суботня Гора. В одній убогій хатині жила бідна вдова. Вона була хвора та дуже турбувалася про свого єдиного сина Марека. Він був ще маленьким хлопчиком і не міг жити один. Коли вдова відчула себе дуже погано, вона сказала:
Жива вода. Судетська легенда— Біжи, синку, швидше до знахарки і принеси мені цілющих трав.
Марек побіг до травниці попросити трав, але знахарка сказала:
— Твоїй мамі не допоможе жодна трава. Вона може померти в будь-який момент. Але засіб є. Може їй допомогти тільки жива вода.
— А де мені знайти цю живу воду? — Запитав Марек.
— На вершині Суботньої Гори б’є живе джерело. Охороняють його злі духи, вампіри та перевертні. Хто їх злякається, перетвориться на камінь, — сказала бабуся-травниця, і тут же додала:
— Якщо ти боїшся, не ходи.
— Не боюся, — сказав Марек. Тоді знахарка дала йому золотий глек для води та вказала шлях на південь.
Жива вода. Судетська легенда… Після двох днів підійшов Марек до Суботньої Гори. Він побачив на її схилах камені у вигляді людських силуетів і здогадався, що це скам’янілі сміливці, які приходили сюди раніше. Важкий шлях його чекав, але гаряче бажаючи зцілити маму, він вирішив іти вперед. Марек рушив вгору по стежці. Через кілька кроків, він почув звук суночої на нього кам’яної лавини, однак хлопчик не злякався і не звернув з шляху. Лавина пройшла повз, не зачепивши його ні одним каменем. Але відразу після лавини з’явилася зграя вовків. Загрозливо виючи, вони пробігли повз. Тут же зареготали перевертні, і маленькі, потворні вампіри кинулися до нього і стали кусати його до крові за ноги.

— Ах ви, паскуди! Геть, нечиста сила! Не зверну назад! — Кричав на них хлопчик, відмахуючись як від мух.
Коли він був уже на середині шляху, на стежку вийшла прекрасна діва, і сказала:
— Ходімо зі мною, Марек, я пригощу тебе смачним сніданком.
— Забирайся з дороги! — Крикнув хлопчик. Дівчина розтанула в повітрі, але замість неї виник кінний лицар в обладунках і почав розмахувати мечем.
— Махай, махай! Не налякаєш! — Сказав хлопчик. Лицар зник, а на його місці виник багатий пан у золотому кунтуші і показав Мареку мішечок із золотом.
— Я дам тобі золота скільки захочеш, — сказав він з посмішкою.

Марек закрив очі і побіг по стежці ще швидше. Через хвилину він почув, як хтось плаче у кущах. «Ні, ні, — подумав він про себе. — Ще не час турбуватися про всіх тих, хто в біді. Коли я буду повертатися, я допоможу кожному ».

Він зробив ще кілька кроків, і … ось вже він був на вершині Суботньої Гори! Подивившись навколо, хлопчик зітхнув. Тут було так красиво, як у казковій країні. Під синім небом било кришталеве джерело, а білий сокіл кружляв над ним. Побачивши хлопчика, сокіл сів йому на плече і подав йому гілочку, сказавши:

Візьми-но глечик,
Візьми золотий,
Наповни глечик
Живою водою.
Гілку мою
Занурюй, не шкодуй
І вирушай
Додому веселіше.
Вниз по горі
Сміливо крокуй,
У воду живу
Гілка вмочуй.
Крок ступи —
Водою покропи.

Потім він вказав йому крилом на джерело з живою водою і полетів.
Жива вода. Судетська легендаМарек почерпнув води глечиком, який дала йому травниця, потім опустив гілочку в джерельну воду. Напився з джерела і відчув себе сильним. І швидко пішов у зворотний шлях, щоб зцілити як можна швидше свою маму.
По дорозі хлопчик доторкнувся зеленої гілочкою до кожного каменю по дорозі. Ожили скам’янілі люди, скінчилося закляття. Серед них були й багаті лицарі, і бідні пастухи, і діти, і люди похилого віку. Всі вони сердечно дякували Марека за порятунок.

… Коли він повернувся додому, його мати вже була мертва. Марек заплакав над матір’ю, але вірив, що жива вода поверне їй життя. Він покропив її тіло, і мати відкрила очі. Вона випила кілька ковтків води живої, і на її обличчі заграв рум’янець. Вона встала з ліжка і була здорова, як ніколи.
Жива вода. Судетська легенда— Мій синочок улюблений! — Вигукнула вона і почала танцювати від радості по хаті. З того дня щастя повернулося під удовину хатку. А на вершині Суботньої Гори вже тепер немає того джерела. Є тільки камені, яких Марек так і не зміг розчаклувати.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19