І знову про Карту Поляка

Карта Поляка

Карта Поляка

На тему Карти Поляка написано безліч статей, але багато людей з польським походженням досі не зовсім розуміють її переваги. Давайте розглянемо на практиці переваги Карти Поляка.

    Ще раз нагадаємо, що Карта Поляка є документом, що підтверджує приналежність до польського народу.

    Давайте ще раз подивимося на переваги, які дає Карта Поляка. Почнемо з першого пункту — безкоштовна віза:
        Володар Карти Поляка може виступити з проханням про звільнення від оплати за видачу довгострокової візи, що дає право на багаторазовий перетин кордону Республіки Польща.

    Далі більш цікаві переваги для молоді та студентів:

        Володар Карти Поляка може користуватися у Польщі безкоштовною системою освіти на основному, середньому та вищому рівнях на таких самих засадах, як польські громадяни, та одночасно звертатися за фінансовою допомогою та стипендіями, призначеними для іноземців, що навчаються в Польщі.

    Дані привілеї адресовані в першу чергу для студентів — так як, маючи Карту Поляка, можна поступити в будь-який державний ВУЗ Польщі та вчитися на тих же підставах що і громадяни Польщі, тобто БЕЗКОШТОВНО. Нагадаємо, що іноземні студенти в Польщі оплачують навчання в державних ВНЗ.

    Крім студентів привілеями в системі освіти можуть скористатися і молоді сім’ї з дітьми, які планують тривале перебування на території Польщі. Діти власників Карти Поляка зможуть безкоштовно користуватися дошкільною та шкільною освітою, а це великий плюс для молодих сімей.

    Для всіх бажаючих відвідати Польщу не тільки в туристичних цілях наступні пункти Закону про Карту Поляка (Ustawa o Karcie Polaka) мають величезне практичне значення: Володар Карти Поляка може:

  •         легально працювати на території Республіки Польща без необхідності отримувати дозвіл на роботу
  •         займатися в Польщі підприємницькою діяльністю на таких же підставах, як польські громадяни.

    Дані переваги найважливіші для тих, хто збирається переїхати до Польщі на тривалі термін. Відсутність необхідності в отриманні дозволу на роботу значно спрощує процес працевлаштування та збільшує шанс знайти роботу в Польщі. Варто зауважити, що в звичайних умовах отримання дозволу на роботу складний процес (згідно з польським законодавством дозвіл на працевлаштування отримує організація, яка збирається взяти на роботу іноземця) і як Ви розумієте, багато роботодавців не хочуть приймати на роботу іноземців.

    Так що можна сміливо стверджувати, що роботодавець охочіше прийме на роботу володаря Карти Поляка, а не іншого іноземного фахівця.

    Можливість займатися в Польщі підприємницькою діяльністю на таких же підставах, як польські громадяни дає володарям Карти Поляка можливість відкрити на території Польщі будь-яку з форм господарської діяльність. У порівнянні з іноземними громадянами, які не користуються такими привілеями, володарі Карти можуть вести діяльність як фізичні особи підприємці — найбільш проста та доступна форма діяльності для невеликих фірм.

    Наступна група привілеїв буде корисна всім і не потребує додаткових коментарів. Володар Карти Поляка може:

  •         в екстрених випадках користуватися безкоштовною системою охорони здоров’я Польщі на таких же підставах, як польські громадяни;
  •         користуватися 37-відсотковою знижкою на залізничний проїзд на території Польщі;
  •         може безплатно відвідувати державні музеї у Польщі.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19