30 травня — Свято Тіла і Крові Христових

30 травня - Свято Тіла і Крові ХристовихУ Польщі з цієї нагоди вихідний день, не працюють великі магазини та супермаркети.

Цього року 30 травня католицька церква відзначає свято Тіла і Крові Христових. У Польщі з цієї нагоди вихідний день, не працюють великі магазини та супермаркети. Продукти у цей день можна купити тільки в невеликих магазинчиках і то за умови, що за прилавком стане сам власник або співробітник, який погодиться працювати у вихідний день. Як підкреслює Данута Рутковська з Державної трудової інспекції, в свята штатні співробітники не мають права працювати.

«Всі робітники, прийняті в якості постійних, штатних співробітників не мають право виходити і виконувати свої обов’язки».

Роботодавці, які порушили припис, зобов’язані заплатити штраф у розмірі від 1 до 30 тисяч злотих (від 300 до 10 тисяч доларів). Норма не стосується робочих заправок та аптек.

«Заборона працювати у вихідні не стосується також пабів, ресторанів, кафе».

Данута Рутковська підкреслює, що польські роботодавці вже звикли до того, що в свята не можна змушувати людей працювати, тому скарг, що стосуються порушення норми, з кожним роком надходить все менше.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19