Пригонимо авто з Польщі та Німеччини
Авто з ближньої Польщі!
З кожним роком ряди радянських автомобілів поповнюють більш свіжі іномарки! Ви напевно не раз помічали, що на вулицях міста стало все більше їздити автомобілів з польськими номерами якими, управляють громадяни України. І ви напевно задавалися питанням: «Як вони їздять по території України?». Відповідь дуже проста!
Автомобілі з Польщі без розмитнення
Згідно Стамбульської конвенції резидент України має право їздити на автомобілі з іноземними номерами по території України 1 рік. Для продовження терміну пересування, необхідно перетнути будь кордон (Польський, кордон Молдови та найближчих сусідів) туди і назад.
З розширенням ринків для покупок машин з-за кордону в стрункі ряди поруч з Німеччиною, Литвою та далекою заокеанською Америкою в список потрапила і сусідня Польща. Варто відзначити, що авто з Польщі приганяють набагато рідше.Хоча якість таких автомобілів досить висока, завдяки хорошому покриттю місцевих доріг і палива, якість яких не гірше, ніж в Німеччині.
Ціни на польські авто такі ж, як і в Німеччині, тому швидше постає питання про цілеспрямованість пошуку конкретної машини, у якій є необхідний кузов і супутні опції. Немає ніякого сенсу, купувати в Польщі нові машини, тому що після всіх митних оформлень ціна стає такою ж, як і в українських дилерів, а часом і вище. За новим автомобілем варто їхати лише в тому випадку, якщо ви потребуєте унікальної моделі, яка у нас не продається. Але майте на увазі, що у вас можуть виникнути питання з сертифікацією і оригінальними запчастинами.
Послугами автовоза для доставки автомобіля користуються досить рідко, адже благо Польща поруч, нехай вона і в Євросоюзі, але зараз з візами проблем все менше, хіба що до ціни машини можна сміливо додати 100 євро. Крім того, доставку машини можна поєднати з відпочинком (віза ж є!), Оглядом визначних пам’яток Кракова і Варшави, а також розважитися в одному з найбільших критих аквапарків. Якщо ж немає можливості їхати самому — в Україні досить багато людей і компаній, які за n-ую суму допоможуть вам пригнати автомобіль. Буде корисним почитати форуми, на яких Ви можете дізнатися про всі «підводні камені», а також переглянути відгуки про компанії та продавців польських автомобілів.
Нижче наводиться короткий план дій при виборі автомобіля з Польщі:
Пошук автомобіля необхідно здійснювати через українські чи зарубіжні сайти або каталоги. Для його полегшення слід написати в пошуковику samochodyciezarowe або dostawcze. Але немає ніякої гарантії, що Ви знайдете автомобіль дешевше, ніж у нас.
Після того, як знайдете цікавий автомобіль, необхідно зв’язатися з продавцем. Врахуйте, що продавець може не знати ніяких інших мов, крім польської. Тому подбайте про це заздалегідь, наприклад, взявши з собою словник.
Ще одна важлива порада: у жодному разі не можна перераховувати гроші заздалегідь. Можливий тільки мінімальний аванс.
І останнє, вам потрібно оформити всі необхідні документи для отримання національної чи шенгенської візи і розпланувати маршрут прямування. Як варіант — знайти людину, яка піджене вам машину з Польщі до кордону.
Трохи порад про проходження кордону.
Проходити кордон можна в пяти місцях:
— Дорогуськ (Dorohusk)
— Гребенне (Hrebenne)
— Зосін (Zosin);
— Корчова (Korczowa)
— Медика (Medyka).
Варто пам’ятати про суворі правила дорожнього руху (обов’язково пристебніть всіх пасажирів ременями безпеки в автомобілі). Ще польські поліцейські дуже люблять чіплятися до дешевого вогнегаснику, тому не скупіться і на це. У сусідів дуже розвинений рекет. Тому запам’ятайте: поліцейські повинні бути в формі (а не в камуфляжі), на двокольоровому (синьо-білому авто), на даху якого повинна бути «люстра» з написом Policja. На номерах машини польської поліції перші літери найчастіше «MO», а двері пофарбовані в білий колір.
Найбільше скупчення рекетирів зазначено на пункті «Варшавський міст», так що краще зробити невеликий гак через Домачево (всього бл. 40 км). Для того, щоб звести до мінімуму ймовірність зустрічі з рекетирами — бажано планувати ваш маршрут прямування по Польщі вночі. Вдалих вам покупок!
Дуже корисний сайт.
Дякую
та взагалі класний сайт. вдячний за все.
Цитата: Згідно Стамбульської конвенції, резидент України має право їздити на автомобілі з іноземними номерами по території України 1 рік. А як що до пакету документів(перелік), які дають йому це право? Можна опубліковати їх тут?
Доброго дня. Планую купляти авто в Польщі щоб їздити по Україні. Чи можете відповісти, які мають бути документи при купівлі та як можна зробити щоб не перетинати кордон що 5 днів..Дякую завчасно про відповідь…
Доброго дня.Цікавить наступне:якщо авто подаровене родичем(громадянином Чехії)-скільки часу можна експлуатувати на Україні без розмитнення.З документів є дарча та тех.паспорт з моїм прізвищем.Буду вдячна за відповідь.