Валюта Польщі

Національною валютою Польщі є злотий (всередині країни позначається як Zl, міжнародне позначення — PLN). Один злотий складається з 100 грошів. В обігу знаходяться монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 50 грошів, 1, 2 і 5 злотих і банкноти гідністю в 10, 20, 50, 100 і 200 злотих.

Іноземну валюту приїжджі можуть обміняти абсолютно у всіх пунктах перетину польського кордону, в готелях, банках, а також в обмінних пунктах, що іменуються Kantor або Kantor wymiany walut. При цьому комісійні не стягуються. Обмінні пункти, які розташовуються в банках, пропонують менш вигідні курси. При цьому обмінювати іноземну валюту з рук не варто, тому як це заборонено польським законодавством. Ціни в магазинах нерідко вказані в євро, але оплата проводиться в національній валюті Польщі.

Національною валютою Польщі є злотий

Національною валютою Польщі є злотий

У багатьох ресторанах, готелях, фірмах, що здають в оренду автомобілі, і інших закладах приймають кредитні картки Visa, MasterCard, Diners Club і American Express. У великих торгових точках, а також в банках є банкомати, які, як правило, працюють цілодобово. Повсюдно приймаються дорожні чеки.

Польські банки і фінустанови відкриті переважно з 8:30 до 13:00. Деякі установи працюють до 18:00, але це рідкість. Обмінні пункти працюють з самого ранку і зазвичай до 19:00-20:00. У великих туристичних центрах вони можуть працювати цілодобово.

Прибуваючи на Варшавський залізничний вокзал краще обміняти валюту в привокзальних обмінниках в будні дні, тому як у вихідні тут встановлюють дуже невигідні курси. Тим, хто приїжджає до Польщі в святкові дні або ж в суботу, ми радимо обміняти валюту до обіду, бо в ці дні пункти обміну працюють тільки до 14:00 і коштують закритими до понеділка. Тому доведеться міняти валюту за невигідним курсом.

Один злотий складається з 100 грошів

Один злотий складається з 100 грошів

В Kantor’-ах обмінюють практично будь-яку валюту, яка ходить на території Європи. Рублі теж приймають, але за дуже невигідним курсом. Тому краще відразу вести з собою євро або долари. На відміну, скажімо, від празьких обмінників, у Польщі вас не будуть обманювати, приписуючи дрібним шрифтом, що суми менше тисяч євро змінюються по альтернативному курсу, як правило, невигідним. Поляки працюють чесно — скільки написано на дошці з курсами, стільки ви і отримаєте при обміні.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19