2 травня — День Прапора Республіки Польща

Прапор Польщі

Прапор Польщі

2 травня поляки відзначають День Прапора Республіки Польща. Свято є досить молодим, відзначають з 20 лютого 2004 року.

Існує дві історичні причини, за якими День Прапора Польщі був затверджений саме 2 травня. По-перше, в цей день солдатів першої Костюшковської Дивізії звів прапор на колоні Перемоги в Тергартені в Берліні. По-друге, за часів Польської Народної Республіки, 2 травня громадяни отримували указ про зняття прапора, для того щоб вони не вивішували його на День Конституції 3 травня — свято, яке не було  визнане комуністичною владою того часу.

Дане свято в Польщі постійно організовується різного роду заходами та політичними акціями. Наприклад, в Свінойстьє, в 2011 році більше 600 чоловік зібралися на пляжі і створили з приготованих заздалегідь білих і червоних карток національний Прапор Республіки Польща.

2 травня 2012, у Варшаві, президент Польщі Броніслав Коморовський візьме участь у церемонії відкриття виставки «Біло — червоним на білому», яка в нетрадиційний спосіб представить досягнення поляків під знаком прапора. Виставка експонуватиметься перед президентським палацом у Варшаві з 2 травня по 15 червня 2012 року.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19