Як отримати громадянство дитині?

Одним із способів отримання громадянства за народженням є філіація.
Буває три типи філіації:

По праву крові. Це отримання громадянства через шлюб батьків, якщо один або обоє батьків мають громадянство цієї держави. В цьому випадку громадянство дитини не залежить від місця народження.
По праву грунту або землі. Дитина отримує громадянство тієї держави, в якому він народився і це не залежить від громадянства його батьків.
У спадщину. Ця рідкісна форма громадянства є лише у деяких країн Європи.

Громадянство для дітей може бути отримано на підставі народження або усиновлення. При народженні в країнах ЄС дитина отримує те громадянство, яке мають його родітелі.В законодавстві багатьох держав передбачена змішана система набуття громадянства дитиною, при якій найбільш важливе значення «права крові» поєднується з впливом «права грунту». Нещодавно процедура з оформлення громадянства дитині була змінена і тепер не потрібно отримувати різні вкладиші, зараз необхідно тільки поставити штамп.

Приміром, у країнах Європейського Союзу існує кілька способів отримання громадянства для іноземців. Отримання громадянства дитині можна розглянути на прикладі Румунії. У цій країні румунське громадянство для дітей може бути отримано на підставі народження або усиновлення.
Громадянство Румунії за народженням

Діти, які народилися на території Румунії або за кордоном від румунських громадян вважаються громадянами Румунії. Якщо батьки є громадянами Румунії, то і дитина також отримає громадянство цієї країни. Місце народження дитини не грає ніякої ролі. У разі якщо на території Румунії знайдений дитина, батьки якої невідомі, то він теж є громадянином Румунії.
Громадянство через усиновлення

У разі усиновлення або удочеріння громадянами Румунії дітей з інших країн, вони можуть отримати громадянство цієї країни тільки до 18-ти річного віку. З чотирнадцятирічного віку необхідна згода дитини на оформлення громадянства.

Слід зазначити, що жодна країна Європейського Союзу не визнає право грунту як підстава на отримання громадянства. При народженні в Румунії, Іспанії та інших країнах ЄС дитина отримує те громадянство, яке мають його батьки. По праву грунту громадянство можна придбати в США і деяких країнах Латинської Америки.

Якщо вас цікавить отримання громадянства для дитини в певній країні, то слід бути дуже уважними до всіх пунктів законів цієї країни, з якими необхідно заздалегідь ознайомитися, щоб отримання громадянства було законним, і ви змогли б без утруднень оформити документи на громадянство.

One Response to “Як отримати громадянство дитині?”

  1. Олена:

    Якi родiтелi?батьки!
    Исправте ошибку в тексте

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19