Як рахувати дні в шенгенській мультивізі

Як рахувати дні в шенгенській мультивізі

Як рахувати дні в шенгенській мультивізі

Єврокомісія пролила світло на те , як потрібно рахувати кількість днів у багаторазовій шенгенській візі. До цього офіційні формулювання на практиці трактувалися по-різному, причому як туристами , так і прикордонниками. Щоб внести ясність у цю плутанину , в документ були внесені суттєві поправки.

Так , раніше говорилося , що турист може перебувати в шенгенській зоні не більше 90 днів протягом 6 місяців. Деякі документи формулювали це правило дещо інакше: «максимум три місяці протягом кожного півріччя ». Однак тут і виникали суперечки , адже три місяці можуть тривати більше 90 днів — наприклад , 92 дні , якщо брати період з липня по вересень.

Відтепер формулювання змінено на більш точне : 90 днів протягом 180 днів. Трактувати її по -своєму у туристів з річними візами вже не вийде — більше 90 днів перебувати в Шенгенській зоні тепер заборонено . Фактично це було заборонено і раніше , але перебували спритні мандрівники , які завдяки колишній неточності у формулюванні продовжували собі європейський відпочинок на два дні.

Єврокомісія голосно озвучила ще одне важливе правило . Дата відліку першого півріччя починається з дня першого в’їзду до шенгенської країни , а не з дня видачі візи. По суті , ця вимога не є новою , вона діяла і раніше, однак не всі туристи і навіть прикордонники про неї знали.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19