Як вести справи в Польщі

Як вести справи в Польщі

Як вести справи в Польщі

Для будь-якої ділової зустрічі найкраще підійде строгий костюм, це правило діє практично скрізь, і Польща не є винятком. Якщо у вас зустріч з людиною, яка займає відповідальний пост, то завжди потрібно домовлятися заздалегідь. Незважаючи на зміну ладу, багато порядків дуже важко змінити, та й люди не міняються в один день. У Польщі, як і в інших країнах східної частини Європи, необхідно мати терпіння, оскільки важливі рішення швидко не приймаються. Позначаються на цьому бюрократичні відлуння минулого, так що розраховувати на швидкі переговори не варто.

При зустрічі прийнято обмінюватися рукостисканням, як, втім, і прощаючись. Для звернення в Польщі використовуються титули пан і пані, для чоловіків і жінок відповідно. Ніякого упередження до іноземців у жителів цієї країни немає. У більшості місцевих жителів гарне почуття гумору, і вони привітні та доброзичливі.

Англійська мова допоможе вам при спілкуванні з молодим поколінням, проте раніше в Польщі була більш поширена німецька мова. Якщо у вас намічаються важливі переговори, то краще всього скористатися послугами перекладача. До ділових зустрічей поляки ставляться дуже серйозно, і варто продумати різні повороти подій заздалегідь. Торгуватися з ними дуже складно, для цього потрібна чимала трохи винахідливості.

Якщо ви сподобаєтесь своєму діловому партнерові, вас можуть запросити в гості, але трапляється це досить рідко. Хорошими манерами буде взяти з собою квіти або спиртне, як подарунок господарям. Про ввічливість нагадувати не варто, вона цінується в будь-якій країні. Якщо господар підніме за вас тост, не забудьте запропонувати у відповідь. За столом не потрібно торкатися політичних, економічних або релігійних тем.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19