Продовження візи в Польщі

Прапор Польщі

Прапор Польщі

Якщо іноземець перебуває в Польщі на підставі візи та хоче залишитися на легальних підставах в країні після закінчення терміну перебування, на який видана віза, повинен подати клопотання про отримання дозволу на проживання на визначений термін.

Продовження візи в Польщі можливе лише у виняткових ситуаціях.

Oбов’язкове продовження Шенгенської візи

Термін дії виданої візи або тривалість перебування по цій візі, можна продовжити, якщо власник візи доведе, що за непередбаченими чи гуманітарними обставинами не зможе покинути територію країн — членів до закінчення терміну дії візи або перед закінченням періоду перебування за візою.

Факультативне продовження Шенгенської візи

Термін дії виданої візи або тривалість перебування по візі можна продовжити, якщо власник візи доведе наявність важливих особистих причин для продовження терміну дії візи або тривалості перебування за візою.

Продовження національної візи

Іноземцеві, що перебуває у Польщі можна продовжити термін дії національної візи або терміну перебування за візою, якщо дотримані наступні умови:

1. в іноземця є важливі професійні та особисті передумови або гуманітарні обставини, які не дозволяють йому залишити Польщу перед закінченням терміну дії національної візи або перед закінченням терміну перебування за візою.

2. події, які є причиною клопотання про продовження візи, наступили незалежно від волі іноземця та не були передбачені на момент подачі заяви на видачу національної візи;

3. oбставини справи не доводять, що мета перебування іноземця на території Польщі відрізнялася від декларованої;

4. немає обставин, у зв’язку з якими відмовляють у видачі національної візи.
Національну візу або період перебування за візою можна продовжити також іноземцю, який перебуває в лікарні, а стан здоров’я якого виключають можливість виїзду з Польщі. Іноземець зможе перебувати в Польщі до дня, коли стан його здоров’я дозволить йому залишити її територію.

Національну візу можна продовжити тільки один раз.
Необхідні документи

Заява слід подати в Воєводське Управління за місцем проживання іноземця.
З метою продовження візи слід здати наступні документи:

 • заповнений формуляр заяви
 • актуальну фотокартку
 • дійсний паспорт

Важливо: Іноземець, який подав клопотання про продовження візи повинен надати для ознайомлення виїзний документ, який відповідає таким критеріям:

строк дії документа закінчується не раніше ніж 3 місяці до закінчення терміну дії заявленої візи;

має хоча б дві вільні сторінки;
виданий протягом останніх 10 років.

Підтверджуючі документи:

 • мета перебування та необхідність продовження візи;
 • наявність медичної страховки
 • наявність фінансових засобів, необхідних для покриття витрат у Польщі;
 • інші обставини, зазначені в заяві (наприклад, довідка з лікарні про госпіталізацію, власноруч написані заяви або документи, що підтверджують інші обставини);.
 • актуальну довідку про прописку на тимчасове проживання
 • квитанцію сплати гербового збору.

Протягом ведеться провадження Воєводське Управління може попросити іноземця з’явитися особисто в установу для надання додаткових документів, що підтверджують декларований стан речей.

Oплата

Шенгенські візи:

Якщо дотримані умови для обов’язкового продовження шенгенської візи, продовження візи проводиться безкоштовно.

Oплата за факультативне продовження шенгенської візи становить в перерахунку 30 євро (перерахунок євро на злоті проводиться згідно з середнім курсом Національного Банку Польщі в останній день перед подачею заяви).

Національні візи:
Oплата за продовження національної візи становить 406 зл.

Oплата не повертається у разі негативного рішення.

Оплату можна здійснити в касі Воєводського Управління, де ведеться виробництво або здійснити переказ на рахунок управління. Інформацію про номер рахунку можна отримати у воєводи, за місцем проживання, де буде подано заяву.

Коли слід подавати клопотання про продовження візи?

Іноземець, який має намір продовжити перебування на підставі візи, повинен подати заяву на продовження візи, принаймні за 3 дні до закінчення терміну перебування, вказаного у візі.

У разі облігаторного продовження шенгенської візи або якщо іноземець перебуває в лікарні, заяву можна здати в останній день періоду перебування, вказаного у наявній шенгенській візі або національної візі.

Заява на продовження візи, подана після закінчення строку не розглядається. Тим самим іноземець перебуває в Польщі незаконно.

Якщо термін подання заяви дотриманий, відповідний орган поміщає у виїзному документі іноземця штамп, що підтверджує подачу заяви на продовження візи.

Час процедури

Мінімально 7 днів, але не більше 1 місяця від дати подання заяви з комплектом документів. В особливо складних випадках, справа може розглядатися навіть на протязі 2 місяців з дня початку виробництва.

Процедура оскарження

Рішення можна оскаржити у Начальника Управління у справах іноземців у Варшаві, за посередництва воєводи, за місцем проживання. Оскарження слід подати у письмовому вигляді протягом 14 днів від дати одержання рішення.

Правова підстава:

Закон від 13 червня 2003 р. про іноземців (Вісник Законів 2006 Nr 234, поз. 1694, з послід. Змін.).

Розпорядження Європейського Парламенту та Ради (ЄС) Nr 810/2009 від 13 липня 2009 r. по устанавленію візового кодексу Співдружності (Вест. Р. ЄС L 243 від 15.09.2008);

One Response to “Продовження візи в Польщі”

 1. інна:

  Скажіть будь-ласка взала шлюб в польші подала документи на часовий побит на наступний день закінчується віза як мені її продовжити?

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19