Види квитків на проїзд у міському транспорті

Види квитків на проїзд у міському транспорті

Види квитків на проїзд у міському транспорті

Багато туристів, які вперше приїхали в столицю Польщі, часто не знають про види квитків на проїзд у міському транспорті Варшави та їх деякі особливості. Крім того, навіть деякі корінні жителі Польщі, відвідуючи столицю, не завжди розуміють який саме купити квиток.

Насправді все логічно та просто. На багатьох автобусних та трамвайних зупинках, а також на всіх станціях метро розміщені автомати для продажу талонів. Оплатити вартість квитків можна як готівкою (апарат видає здачу), так і звичайною кредитною карткою.
Щоб придбати квиток необхідно доторкнутися до екрану автомата, після чого з’явитися меню для вибору кількості та типу квитків, видів оплати. Також присутня мультимовність меню (польська, англійська, німецька, російська мови).
Слід запам’ятати, що талони дійсні на всі види міського транспорту Варшави: автобуси, трамваї, тролейбуси, метро. Для зручності та економії ваших коштів використовуються наступні основні категорії квитків: на 20 хвилин, на 40 хвилин, на 60 хвилин та одноразовий. Найдешевший — на 20 хвилин, найдорожчий — одноразовий талон. Різниця лише в тому, що одноразовий квиток можна використовувати лише в одному виді транспорту, не залежно від тривалості майбутньої поїздки. Всі інші квитки розраховані лише на певний час проїзду, але не обмежуються кількістю використовуваних типів міського транспорту.

Наприклад, вам необхідно проїхати зі станції метро Вілановска в центр міста. Для цього досить вибрати квиток на 20 хвилин. Якщо ж є необхідність більш тривалої поїздки з використанням крім метро ще й, наприклад, трамвая — вибирайте 40 або 60-хвилинний квиток.

На кожному такому талоні при його першому використанні із зворотного боку вибивається час, до якого він дійсний. За даний відрізок їм можна користуватися в будь-яких типах міського транспорту Варшави. Якщо ж наданий термін закінчується, а ви все ще їдете, слід «пробити» інший квиток (в залежності від необхідного часу).
Якщо ж потрібно проїхати, наприклад, на метро з одного кінця міста в інший — вибирайте одноразовий квиток і не переживайте за час.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19