Туристам про Іспанію

Іспанія — Spain

Карта Іспанії

Карта Іспанії

Географія
Іспанія (столиця — Мадрид) розташована на південному заході Європи і займає більшу частину Піренейського півострова. На півночі межує з Францією і Андоррою, на заході — з Португалією, а на півдні — з Гібралтаром. З півночі територія омивається Біскайською затокою, зі сходу — Середземним морем, а із заходу — Атлантичним океаном. Іспанії належать декілька острівних груп — Балеарські острови і Альборан в Середземному морі, Канарські острова в Атлантичному океані, острови Велес-де-ла-Гомера, Алусенас і Чафаранас, а також міста-анклави Сеута і Мелілья на території Марокко (північна Африка).

Краєвиди Іспанії

Краєвиди Іспанії

Площа
Складає 504782 кв.км.

Мова і населення
Державна мова — іспанська (кастильський варіант). Каталонська мова, що належить до романської групи і тісно пов’язана з французькою, визнаний другою державною мовою. Він використовується в засобах масової інформації, на ньому ведуться всі ділові переговори і все діловодство. В автономних областях офіційними також вважаються місцеві мови — валенсійська, Балеарські, баскська (еуськера), галісійська, Аранська та інші. На території Іспанії проживає близько 40 мільйонів чоловік. В етнічному плані населення складається з різних груп, основними з яких є каталонці і андалусци (15,6%), потім йдуть кастільци (11,1%), валенсійці (9,7%), галісійці (7,4%) і баски (5,6%).

Державний лад
Іспанія є конституційну монархію, на чолі якої стоїть Король. Законодавчим органом є Двопалатний парламент (Генеральні кортеси), що складається з Конгресу депутатів і Сенату. Виконавча влада належить Уряду, очолюваного Прем’єр-міністром, який є лідером партії, що набрала більшість голосів на виборах до Парламенту.

Пейзаж Іспанії

Пейзаж Іспанії

Клімат
У північних областях сильний вплив вологих морських мас Атлантики, тому в Галісії, Астурії, Кантабрії і Країні Басків м’яка і досить волога зима, з температурою від +8 С до +14 С і помірно тепле літо, з температурою від +21 С до 26С. Завдяки Піренеям в тутешніх гірських районах температура взимку може опускатися до-7С, а влітку коливається від +22 С до +32 С. Вузька смуга узбережжя на північ Кантабрийских гір відноситься вже до помірного морського клімату.
Опадів на півночі випадає до 1200 мм в рік, переважно — в осінньо-зимовий період, а у високогірних районах взимку нерідкі морози і рясні снігопади.
Центральні райони Іспанії знаходяться в області високих плато і гірських хребтів Месети, тому клімат тут близький до різко-континентального, де денна та нічна температура можуть відрізнятися на 10-15 градусів навіть влітку. Зима тут суха і холодна, з температурою від-4С до +8 С, а літо — сухе і спекотне, з температурою до +30 С і вище.
Опадів в центрі випадає не більше 500 мм в рік, переважно — навесні і восени. При цьому в гірських районах Арагона і північній Кастилії в зимовий період нерідко випадає сніг. А ось в Піренеях, Сьєрра-Неваді і Сьєрра-де-Гвадаррами багато вершини вкриті снігом цілий рік.
Східне узбережжя знаходиться в зоні субтропічного середземноморського клімату. Тут сухе, спекотне літо з температурою від +36 С до +38 С, і м’яка зима, з температурою не нижче  +12 С.
Опадів на сході випадає небагато, всього 500-600 мм в рік, переважно восени і взимку. При цьому вода влітку прогрівається від +23 С до +27 С, а пляжний сезон триває з травня-червня по жовтень.
На Балеарських островах клімат субтропічний середземноморський.
Однак у силу свого положення ці острови отримують дещо більше опадів, ніж сусіднє континентальне узбережжя. Тому й літні температури тут дещо нижче від +26 С до +28 С, зате пляжний сезон триває з березня по жовтень.
Клімат Канарських островів — тропічний пасатний. При цьому близькість холодного океанічного перебігу помітно пом’якшує притаманну для всього цього регіону літню спеку. У результаті влітку середня температура коливається від +18 С до +21 С, а взимку ж не опускається нижче +12 С. Температура води ще більш постійна від +20 С до +23 С цілий рік.
Опадів же на Канарах випадає небагато — від 250 до 400 мм на рік, причому Фуертевентура, Лансароте і південні області Гран-Канарія і Тенеріфе ще більш посушливі (не більше 200 мм на рік), зате північно-західні області (особливо гірські) значно більш вологі.

Пляж та море

Пляж та море

Коли краще їхати
Найкращий час для відвідування країни — з квітня-травня по жовтень, однак практично в будь-який час року тут можна знайти погодні умови, які підходять для того чи іншого виду відпочинку.
Приміром, для засмаги та купання в Андалусії і на Балеарах краще всього вибирати період з травня по вересень, на Канарських островах — з квітня по вересень, а ось на північному узбережжі — з червня по серпень.
Хоча, для активного відпочинку прекрасно підходить будь-який час року, а на Канарах цілком можна купатися круглий рік.
Для відвідування історичних пам’яток країни найбільш підходять періоди з квітня по червень і вересень-жовтень, хоча і взимку багато історичних області цілком комфортні за своєю погоду. Для гірськолижного відпочинку оптимальний період з грудня по лютий.

Визначні місця
Практично вся Іспанія являє собою один величезний історичний музей під відкритим небом, оточений кільцем прекрасних морських берегів і курортних зон, багато з яких вважаються кращими в Європі.
З усього світу сюди з’їжджаються туристи, щоб помилуватися витворами Гауді або роботами Веласкеса, Боттічеллі, Тіциана і Рембрандта.
Крім багатого культурної спадщини Іспанія відома і своїми гірськолижними курортами Сьєрра Невади, і численними морськими зонами відпочинку (Коста-Бланка, Коста-Брава, Сан-Себастьян, Канарські острови …).
Курорти Іспанії діляться на райони, в яких курортні сезони починаються і закінчуються в різний час, що дозволяє туристам вибрати найбільш підходящий їм курорт в будь-який час року.

Дорогою в Іспанію

Дорогою в Іспанію

Гроші
Євро (Euro — €), що дорівнює 100 центам.
В обороті банкноти номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 €, а також монети номіналом
в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів.
Банки працюють з 9.00 до 14.00,
в суботу — з 9.00 до 12.00 годин. Вихідний — неділя. На головних вулицях Мадрида і Барселони деякі банки відкриті цілодобово.
Обмін валюти можливий у банках і спеціалізованих обмінних пунктах, а також у готелях і на головпоштамті — у великих містах вони працюють щодня і цілодобово. Обмін грошей можна провести і в обмінних пунктах, готелях і турбюро, але кращий курс пропонується в банках, що виробляють обмін без комісії, або у готельного гіда.
За міжнародними кредитними картками гроші можна отримати у будь-який час доби в банкоматах, розташованих практично у всіх банківських відділень.
У більшості готелів і ресторанів, а також у багатьох торгових центрах приймаються для оплати кредитні картки і дорожні чеки провідних світових платіжних систем. У деяких дрібних магазинах можуть відмовити в оплаті кредиткою при покупці на суму менше 3 €.
Також завжди варто носити з собою документи, що засвідчують особу,
їх часто просять пред’явити при оплаті кредитною карткою.

Податки та Tax-free
При купівлі на суму понад 90 € і вивезенні купленого з країни, у туристів є можливість на повернення частини ПДВ (VAT). Як правило це 10%. Спеціального оформлення на отримання Tax-free не потрібно.
Саме повернення здійснюється традиційними способами при виїзді з країни.

Якщо Ви вирішили їхати в Іспанію у чи будь-яку іншу країну Європи,

з нашою допомогою це не проблема.

Звертайтесь і Ви гарантовано отримаєте якісну допомогу у швидкий час!

Свої питання залишайте у коментарях.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19