Польська валюта

Обов’язковою валютою в Польщі є польський злотий (PLN). Протягом періоду перетворень PLN утримує стабільний курс відносно долара США і євро. У обігу на валютному ринку банкноти з номінальною вартістю: 10, 20, 50, 100 і 200 PLN, а також монети: 1, 2 та 5 PLN, крім того: 1, 5, 20 і 50 грошів. Грош (gr) є сотою частиною злотого.

Про курси валют можна отримати відомості з публікацій у щоденних газетах, в Інтернеті, а також з банківських оголошень. Актуальну інформацію про курси валют, а також про курси в попередні дні, можна знайти на Інтернет-сайті Польського Національного банку (NBP): www.nbp.pl, польською або англійською мовою.

Найбільш безпечним є обмін грошей в будь-якому банку, хоча банківський курс зазвичай нижче, ніж в обмінних пунктах, а деякі банки стягують маніпуляційну оплату (2-3% від угоди). Банки відкриті з понеділка до п’ятниці (більшість з них працює з 9.00 до 17.00), але деякі банки відкриті також в суботу (до 13.00). Можна поміняти валюту також в обмінних пунктах, які пропонують клієнтам більш високі курси. Не радимо користуватися послугами сторонніх осіб, оскільки турист ризикує стати жертвою шахрайства, і міняти валюту в готелях (дуже низькі курси і висока маніпуляційна оплата).

Дорожні чеки можна поміняти в авторизованих бюро продажу (наприклад, American Express), а також в деяких банках. На жаль, їх не можна реалізувати в обмінних пунктах. Популярність дорожніх чеків з кожним роком знижується.

При цьому банкомати вже протягом кількох років є постійним елементом польської дійсності, і їх кількість зростає з неймовірною швидкістю, особливо у великих містах. Але в провінції і малонаселених районах картина виглядає інакше там банкомат знайти значно важче. Тому, вирушаючи їхати в гори, краще запастися готівкою.

З кожним роком в Польщі зростає кількість торгових точок та пунктів послуг, де приймаються всі престижні платіжні та кредитні картки: Acces / Masterkard, American Express, Diners Club, Eurocard, JCB і найпопулярніша в Польщі картка — Visa. Більшість польських банків виплачує власникам карток готівку. Банкомати при виплаті готівкових найчастіше приймають картки Visa і Masterkard.

Враховуючи всі вище перелічені рекомендації, при поїздці в Польщу варто мати при собі деяку суму готівкою, щонайменше, 50 $.

Ціни, гроші, банки

Незважаючи на економічну трансформацію останніх років, ціни в Польщі на основні продукти харчування, вхідні квитки, проїзд у громадському транспорті, побутові послуги і навіть на проживання в готелях відносно невеликі, у всякому разі, нижче, ніж у Західній Європі. Проте варто врахувати, що ціни в провінції можуть істотно відрізнятися від цін у великих містах. Найдорожчим містом у Польщі, безперечно, є Варшава.

Велика піца коштує близько 5 $, обід у пристойному ресторані — $ 15-20. В ексклюзивних ресторанах ціни обіду можуть у кілька разів перевищувати вищезгадану суму. Вартість проїзду в громадському транспорті досить помірна: поїздка на поїзді або автобусі через всю країну, наприклад, з півдня на північ не повинна коштувати більше, ніж 35 $.

Проживання в готелі високого класу може обійтися в 250 $ за добу. Але можна знайти і більш дешеві готелі, в яких ціни номерів не перевищують 20-50 $ на добу. Ще дешевше коштуватиме нічліг у кемпінгах або стали популярними в останні роки агро туристичних комплексах (від 5 до 10 $).

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19