Воєводство Великопольське (Wielkopolskie)

Познань

Познань

Регіон з величезними культурними цінностями, грунтуватися польська держава починала саме тут. Відомий своїми пам’ятниками архітектури, від пам’ятників часів династії П’ястів до часів боротьби з германізацією. Такі комплекси пам’яток історії, як Познань, Гнєзно або Каліш належать до найцінніших у Польщі. Про початок польської державності нагадують пам’ятники історії перших П’ястів, кілька десятків романських костелів і залишки багатьох давніх міст. Незвичайні резиденції, такі як Чернєєво, Рогалін або Рацот дуже популярні серед туристів. Якщо додати до всього цього музеї (також музеї під відкритим небом), яких дуже багато в Велькопольському воєводстві, можна уявити наскільки регіон може цікавити краєзнавців. Найбільшу відвідуваність серед туристів досяг Шлях П’ястів. Це 155 кілометрова дорога, що веде з Познаня через Острув Ледницький і Гнєзно в Тшемешно, Стшельно і Крушвіца. Столиця воєводства відома багатьма виставками і ярмарковими заходами.

Герб

Герб

Флаг

Прапор

 

 

 

 

 

Воєводство займає площу 29,800 км2 і його населяють 3,3 мільйона чоловік. Столицею воєводства є Познань. На территорії воєводства розташовано 108 міст і майже 5500 селищ. Адміністративно регіон поділений на 35 округів. Воєводство межує: з західнопоморским та Поморським воєводством на півночі, Куявсько-Поморським та Лодзьким — на сході, Опольським та Дольносленским воєводством на півдні, а на заході з Любуським. Промисловість в регіоні на високому рівні розвитку (околиці міст Конін, Познань, Каліш, Острув Великопольський). Великі площі зайняті високо розвинутим землеробством. Околиці міст Каліш, Пила, Гнєзно, Мендзиход і Познань славляться овочівництвом і садівництвом. Регіон досить різноманітний геоморфологічно, а сформувався під час пересувань льодовиків і наступних процесів. Водна мережа складається з річки Варта і її приток. Основні озера знаходяться в окрузі міст Збоншинь, Волштин, Мендзиход, Сераков, злотих, Вонгровец і Повідз. Найбільші лісові масиви — пущі Нотецка і Зеленка.

Воєводство Великопольське (Wielkopolskie)

Костел святого апостола Андрія Первозванного

На території воєводства знаходиться Великопольський Національний Парк, кілька ландшафтних парків, багато заповідників природи (серед них «Метеорит Мораско») а також багато пам’ятників природи з найбільшими скупченнями дубів в Рогалін і Антонін, величезними платанами в містах Добжіца і Влошаковіце, а також каменем Св. Ядвіги у Голухово. Серед багатьох пам’яток історії особливу увагу варто приділити археологічним обьектам в Острув Ледницький, Гечь і Каліш, костьолах в Познані, Гнезно (кафедральний собор з відомими романськими дверима), Каліш, Конін, Лендз, Гостинь і Сераков, замкам у Коло, Шамотули, Курник, Голухув, палаци в містах Рогалін, Сміла, Антонін, Чернеево, Ридзин і Павловіце, ратуші в Познані. У Стари ліхен побудований найбільший костел у Польщі. В Клодава можливо оглянути соляні шахти і капличку Св.Кінги. У місті Конін розташований найстаріший дорожній стовп в Польщі з 1151, а в Слесіне тріумфальна арка. Найцікавіші музеї воєводства це: Музей Почала Польської Держави в Гнєзно, Познанський музеї: Національний, Археологічний і Музей Музичних Інструментів, палацове оснащення в Голухове, Смелова, курники і Рогалін, музей природи в Пушчикув і скансен в Ледногура. Сучасними туристичними розвагами регіону є: траса для регат на озері Мальта в Познані, комплекс басейнів в Лешно, відкрита цілий рік бобслейна траса в Познані і … Великопольський регіон в мініатюрі в місті Победіскі (зменшені копії найвідоміших історичних об’єктів).

 

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19