Закопане (Zakopane)

Закопане

Закопане

Закопане знаходиться біля підніжжя Татр. Місто — легенда, курорт зі своєрідною атмосферою, який притягує  неповторним фольклорним кліматом місцевого населення — це столиця Підгалля з характером характерним для Альп. Сюди із задоволенням їдуть політики, актори, художники, а також тисячі туристів, щоб поправити своє здоров’я, захопиться природою, займатися спортом і не відставати від моди. Вони тут знаходять спокійну атмосферу та самоту не відмовляючись від міського комфорту та зустрічаючи на кожному кроці вічливих горян. Щороку Закопане відвідують тисячі туристів. Це одне з найцікавіших місць в Польщі, де проводять вільний час. Як магніт тягнуть сюди туристів гори Татри. Для багатьох це найпрекрасніші гори на світі тому, що в цих горах присутня дуже велика різноманітність природи: від гірських лугів до альпійських висот всього 3-4 години пішої прогулянки по гірських стежках. Це місце створює сильні враження, дає багато задоволення любителям спорту. Татри є резерватом біосфери.
Закопане знаходиться між Татрами та піднесеністю Губалювка.  Місто знаходиться на висоті від 750 до 1000 м над рівнем моря. Центром міста вважається перехрестя вулиць Крупувки та Костюшка (838 м н.р.м.). Клімат в місті характерний для гірської місцевості, середня температура +5,1 ° C. Найхолоднішим місяцем є січень (-4,5 ° C), а найтеплішим — липень (+14,5 ° C).
Вулиця Крупувки є пішохідною вулицею. Її довжина близько 1 км. За популярністю ця вулиця займає 5 місце у Польщі. Тут зустрічаються люди різної національності. Це одна з найбільш жвавих вулиць: тут багато маленьких магазинчиків та всіляких ресторанчиків, на вулиці багато художників, які там же на місці створюють свої шедеври. Всім туристам, перебуваючи в Закопане, треба відвідати цю вулиць. Це вулиця зі своїм характером!
З визначних пам’яток в Закопане не так багато об’єктів.
Один з небагатьох таких об’єктів це костел, каплиця та цвинтар. Каплиця — найстаріший культовий об’єкт міста. Старе кладовище було відкрито в 1880 році поряд з каплицею Гонсенічіх. У 1889 році тут був похований Титу Халубінскі — відомий Польський лікар та натураліст, піонер альпінізму, який відкрив Закопане.
Наступним об’єктом є капела Ісуса Христа — одна з найкрасивіших в Польщі. Побудована в запянському стилі з дерева в 1904-08 роках. Ця капела внесена в список архітектурних пам’яток. Вона знаходиться в Ящюровкі.
Закопане це місце де є дуже великі можливості займатися сортом. Закопане — столиця Польщі з зимових видів спорту. Тут створені ідеальні умови для заняттям зимовими видами спорту. Навколо міста працюють безліч підйомників. Для професійних спортсменів облаштовано траса Каспрови Верх. Уже багато років популярністю користуються траси в Носале, де створено великий центр лижніков.Трасси при потребі штучно покриваються снігом. Увечері більшість трас освітлюються. для зручностей клієнтів створені авто парковки та прокат лижного інвентаря.
Тим кому подобаються піші походу в гори, треба знати, що до більшості вершин ведуть кілька маршрутів. Загальна протяжність піших маршрутів — 240км, а лижних — 160км. На території Татраського Національного парку знаходяться вісім сховищ (де у випадку поганої погоди можна переночувати або ж просто переночувати, плануючи походи тільки по верхніх  Татрах. Також доступні чотири вело маршруту. Про безпеку в Татрах піклується добровольча рятувальна служба.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19