Африканська Польща

Африканська ПольщаДавайте забудемо про тривалу зиму! Фестиваль «Afrykamera» привезе до Варшави та інші міста Польщі тепле дихання Чорного континенту.

Протягом багатьох десятиліть Африка була присутня у свідомості поляків. Сто років тому національними героями Польщі стали Стась і Нель, двоє молодих і сміливих мандрівників, мандрувавших по цьому континенту в книзі Хенріка Сенкевича «В нетрях Африки». Потім всі польські діти знали віршик Юліана Тувіма про негреня Бамбо. І все ж полякам не вистачає знань про сьогоднішню Африку, плавильному казані народів, культур і релігій, що стрімко розвивається частині світу, в якій живе кілька сотень мільйонів чоловік. Кінофестиваль, який представляє сучасну африканську культуру, покликаний змінити такий стан справ.

Африканська Польща«Afrykamera» проводиться з 2006 р. у співпраці з посольствами африканських держав в Польщі. Це найбільший африканський кінофестиваль в Центральній Європі. За шість років його існування на ньому було показано понад 200 картин Чорного континенту: від Алжиру до ПАР і від Нігерії до Маврикія. Кінофільми, зняті самими африканцями, представляють їх країни без колонізаторських упереджень, але в той же час і без жодних прикрас. Вони показують невідому історію Африки та її соціальні проблеми. Крім чорних плям — домашніх війн, висохших колодязів та епідемії СНІДу — кінопортрет цього величезного континенту вказує також на світлу сторону: історії громадянських активістів, олімпійських медалістів або продукцію процвітаючого Nollywood — величезної кіноіндустрії Нігерії.

У цьому році відбірковий комітет переглянув 311 фільм з Африки. Майже 30 картин увійде на екрани польських кінотеатрів, дев’ять з них буде боротися за глядацьку премію — Zebry 2013. Мова йде про фільми ПАР, Кенії, Мозамбіку, Буркіна-Фасо, Алжиру, Берега Слонової Кістки та Сенегалу, який виступає в ролі просувної країни на фестивалі цього року. Крім вищеназваного, «Afrykamera» покаже короткометражні та документальні фільми, а обрані картини демонструватимуться в Бялистоку, Гданську, Кракові, Познані, Торуні та Вроцлаві.
Африканська ПольщаКіно — це лише частинка африканської культури, яка буде показана на фестивалі «Afrykamera» в цьому році. Широка програма включає в себе танцювальні та кулінарні майстер-класи, уроки гри на барабанах, літературні зустрічі, виставку фотографій мандрівників і концерт BAOBAB — прем’єру нового проекту сенегальського музиканта Пако Сарра, що живе в Польщі.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19