Надійні умови роботи в Польщі в 2013

Надійні умови роботи в Польщі в 2013

Надійні умови роботи в Польщі в 2013

Величезний попит на тимчасову роботу громадян України на території Польщі в останні роки, призвів до негативного результату: перевищенню посадових повноважень роботодавців. Як повідомляють аналітики ЕВЛ (EWL East West Link), польський уряд планує ще в 2013 році ввести нові закони, які поліпшили б систему охорони інтересів працівників з України.

Найбільший відсоток громадян України, працевлаштованих в Польщі це люди, які мають тимчасове працевлаштування. Воно полягає в декларації про намір надання роботи іноземцям без необхідності дозволу на роботу. Тимчасове працевлаштування на підставі такої декларації вимагає, як свідчать представники польського Міністерства Працевлаштування, змін, які б збільшили відповідальність за умови працевлаштування з боку польських роботодавців і рівень контролю з боку держави. У результаті, до кінця 2013 року має вступити в силу новий законопроект, в межах якого, обмеження повинні підлягати усілякі негативні аспекти працевлаштування (ситуації торгівлі документами, деклараціями про намір надання роботи) з боку польських роботодавців стосовно працівників з України.

Головні зміни, планованого на 2013 рік закону про зміну закону про працевлаштування та організацію з працевлаштування — це введення додаткових механізмів, що регулюють реєстрацію декларацій про намір надання роботи іноземцям без необхідності дозволів на роботу. Це добре відомий інструмент, який використовується вже більше 5 років. Він дає можливість 5 державам (за винятком України, Білорусії, Росії) на зручне і швидке працевлаштування в Польщі, яке полягає у підписанні тимчасового договору на 6 місяців у році. Великий інтерес з боку польських роботодавців відобразився, на жаль, також в якомусь сенсі на збільшенні протизаконного використання працівників. В останні роки спостерігалися випадки виплати працівником занижених заробітних плат, невідповідних зазначеним декларативним документом, а також різниця часових аспектів роботи і житлових умов працівників.

Нові механізми мають вплив на польських роботодавців, які повинні звертати увагу на умови працевлаштування згідно з договором з працівником, зазначених у декларації про намір надання роботи. Умови, що стосуються заробітних плат та місця роботи, повинні бути узгоджені, а роботодавець повинен інформувати про усілякі зміни статусу працевлаштування компетентний орган, який видає декларації (в даному випадку місцеву Раду у справах працевлаштування). Роботодавець повинен проінформувати не тільки про початок, перерву або закінченню роботи іноземця (протягом 7 днів від події події), а також про ситуації, коли працівник не з’явився на своє робоче місце. Роботодавці будуть санкціоновані в випадки порушення нових законів (адміністративне покарання і виключення з процедури реєстрації декларацій).

Експерти агентства ЕВЛ вважають, що ці зміни у великій мірі повинні обмежити роботодавцем перевищення їхніх службових повноважень, з якими часто зустрічаються іноземці на польському ринку праці — це як і несправедливі зміни умов працевлаштування, так і ситуації торгівлі деклараціями про намір надання роботи, або невідповідного з наміром реєстрації заяв про тимчасове працевлаштування. На 243 000 зареєстрованих у 2012 році декларацій про намір надання роботи — 92 відсотки з них займають громадяни України. Така велика участь іноземців у тимчасовому працевлаштуванні (до 6 місяців), говорить про можливість поліпшення умов роботи для громадян України в Польщі.

— «Нові умови працевлаштування іноземців позитивно відобразяться на якості працевлаштування громадян України у Польщі, виключаючи при цьому на ринку праці безліч інших негативних явищ.» — Пояснює Анджей Коркус, голова правління агентства з працевлаштування EWL Polska. «Оптимістичним також є той факт, що ця діяльність йде в ногу разом з ліберілізацією польського ринку праці. Безкоштовні національні візи для громадян України в минулому році і запланована новеллізація закону про іноземців це великий крок вперед.»

Джерело: MPiPS, EWL Ukraina

One Response to “Надійні умови роботи в Польщі в 2013”

  1. Марія:

    Доброго дня! я шукаю роботу в Польщі в місті Лодзь.Чи б могли допомогти з роботою на такі вакансії як офіціант,бармен,няня і також збирання урожаю…Зробити мені виклик на робочу візу.Дуже дякую. З повагою Марія.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19