Європарламент підтримав вступ Болгарії та Румунії до Шенгену

 

Шенгенська віза

Шенген віза

Європейська рада має вжити необхідних заходів, які дозволять Болгарії та Румунії повноправно приєднатися до Шенгенського простору, йдеться в резолюції, прийнятій Європарламентом у четвер на пленарному засіданні в Брюсселі.
Європарламент підтримав вступ Болгарії та Румунії до Шенгену.

«Держави-члени ЄС повинні уникати популізму і вирішувати питання про прийом Болгарії та Румунії до Шенгенського простору виключно на основі існуючих критеріїв», — наголошується в тексті резолюції.

Нідерланди і Фінляндія на засіданні Ради ЄС 22 вересня заблокували кандидатури цих двох країн. Європарламент значною більшістю голосів підтвердив свою підтримку вступу Болгарії та Румунії до Шенгенської зони.

На думку євродепутатів, Болгарія і Румунія виконали всі необхідні критерії для вступу в Шенген. Парламентарії настійно вимагають від усіх держав-членів ЄС ухвалити рішення про розширення Шенгенського простору на ці дві держави. Резолюція підкреслює неприпустимість застосування до Болгарії та Румунії «додаткових критеріїв».

Депутати відкинули поправку, яка пропонує Єврокомісії представити пропозиції про посилення Шенгенського кодексу додатковими вимогами про боротьбу з організованою злочинністю і корупцією.

«Болгарія і Румунія заслуговують бути членами Шенгенського простору. Вони відповідають всім необхідним критеріям», — заявив голова Європарламенту Єжи Бузек, закликавши країни-члени ЄС затвердити відповідне рішення.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19