Ціна граніту науки в Польщі?

Ціна граніту науки в Польщі?

Ціна граніту науки в Польщі?

Чим у Польщі відрізняються державні (publiczne) університети від недержавних (niepubliczne)? Якщо ви на стадії вибору університету в Польщі, то це питання напевно найбільше тривожить вас серед безлічі інших.
Державні та недержавні університети: різниця в ціні
Почнемо з того, що на практиці відрізнити державний ВНЗ від недержавного вельми не складно. Досить довідатися про вартість навчання. Справа в тому, що в Польщі є документ Міністерства освіти, що приписує встановлення мінімальної вартості навчання для державних ВНЗ не нижче € 2000 на рік. Як правило, більшість спеціальностей у державних ВНЗ намагаються утримати вартість навчання в районі цієї цифри, іноді на € 100-200 дорожче. Це, так би мовити, стандартна вартість навчання на більшості спеціальностей. Якщо ж ви вступаєте на високотехнологічні програми, пов’язані з роботою в лабораторіях, з дорогущим обладнанням і т.д. будьте готові, що за навчання з вас візьмуть більше, іноді (зовсім рідко на унікальних спеціальностях) до € 5000. Зате вже будьте впевнені, що за ваші гроші ви отримаєте доступ до дійсно сучасним лабораторіям з видатковими матеріалами. Кампуси польських університетів регулярно поповнюються новими лабораторіями, дата-центрами та іншими новомодними «гаджетами». Чудова матеріально-технічна база — один з козирів польських ВНЗ.

У приватних (niepublicznych) навчальних закладах ціна, як правило, нижче — від € 1500 на рік. При цьому приватні ВНЗ підлягають такому ж ліцензуванню і перевіркам як і державні. Так що якість освіти залишається гарантовано високою. Єдиною відмінністю від державних університетів буде розмір і історія, тут часто і кількість спеціальностей менше, і кампус не такий великий та й історія не така вражаюча, адже дорогу приватним університетам відкрили тільки в 90-ті роки минулого століття. Але польські органи влади несуть повну відповідальність за видані ліцензії і ви можете бути спокійні з приводу легітимності і затребуваності вашого диплома.
Що ж освіта у Польщі, як бачимо, не дорожче, ніж удома. Зате переваги навчання в Польщі переважують багаторазово. До того ж вдома немає таких стипендій …
Як мінімізувати витрати, а то й заробити своїми мізками
Стипендій у Європі ставок гати, це і допомога Євросоюзу (там ще цінують мізки), урядові та міжурядові стипендії (причому не обов’язково польського уряду), соціальні стипендії (особливо актуальні такі для володарів Карти поляка), стипендії ректора і , нарешті, численні стипендії неурядових організацій і фондів. Розмір стипендії може бути дуже різним: одні з них покривають частину витрат на проживання, другі — оплату за навчання, треті ж — і навчання, і проживання, і навіть залишається на подорожі по Європі. Кількість різноманітних стипендій така, що не одержати стипендію може тільки ледачий. Правда головна умова отримання всякої стипендії — це успішність. Але в нашому випадку — це абсолютно не проблема, адже виїжджають за кордон наші студенти їдуть туди вчитися, диплом отримати можна і вдома.

 
Підіб’ємо підсумки: вартість освіти в Польщі порівнянна з відповідними програмами на Батьківщині, при істотно іншій її якості, головним чином це стосується матеріально-технічного оснащення навчального процесу. При цьому спектр стипендіальних програм дає широкі можливості для компенсацій частини (а то й всіх) витрат на навчання і проживання. Так, що в підсумку більш якісна європейська освіта може обійтися навіть дешевше вітчизняної.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19