Як потрібно читати, щоб говорити по-польськи

Як читати так, щоб говорити по-польськи

Як читати так, щоб говорити по-польськи

Перші серйозні успіхи у вивченні іноземної мови нас, як правило, осягають у читанні. З чотирьох основних навичок в будь-якій мові (читання, писання, усне мовлення і розуміння на слух) саме читання піддається першим. І цим потрібно вміти користуватися. Як зробити так, щоб вивчення польської мови не зупинилася на стадії «вмію читати»? Як перетворити читання в місток на наступний рівень — «говорю по-польськи»?

Відповідь, як часто трапляється, лежить на самій поверхні. Після того, як ви навчилися вже впевнено читати і не робите прикрих помилок, ваше завдання читати якомога більше. Я не втомлюся про це повторювати. Читайте багато, читайте те, що вам цікаво. Проте зовсім інша справа «як читати».
Багато хто з нас прагнуть в щоб те не стало навчитися читати швидко. Це справа наживна і, якщо ви читаєте регулярно, то швидкість від вас нікуди не дінеться. Якщо ж тримати в голові мету «заговорити» по-польськи, то я б рекомендував читати вголос. Причому не обов’язково декламувати читаючы вами тексти на всю квартиру «на радість» вашим домашнім. Ви можете читати пошепки, але при цьому, промовляючи все, що читаєте. Це потрібно для того, щоб ваш артикуляційний апарат звикав до нової мови. Чому у багатьох з нас не виходить говорити? Тому що нашим мовы та губам складно даються нові рухи. А коли ви читаєте вголос вони звикають до відтворення потрібних звуків і послідовності звуків. Це як у танці. Розучуючи новий танець, ми не знаємо куди поставити ногу і куди подіти руку, зате коли рухи доходять до автоматизму, починаємо отримувати задоволення від процесу.

Коли на початковому етапі вивчення будь-якої іноземної мови нам необхідно щось сказати, наша голова стикається, як мінімум, з двома серйозними завданнями: по-перше, потрібно підібрати правильне слово, до нього закінчення і наступні фрази, по-друге, мозку потрібно вирішити які сигнали подавати устам і мовы, щоб озвучити придумане. Так от коли ми з вами читаємо вголос, наш мовний апарат звикає до нових рухів і потім видає їх завченими, «на автоматі». Таким чином, просто читаючи вголос, ми з вами полегшуємо завдання заговорити на польському на 50%.
До того ж таке читання допоможе вам і в розумінні польської мови на слух. Адже, коли ми хоча б бубнимо собі під ніс, читаючи, ми постійно чуємо польський і наші вуха теж звикають.

PS: Якщо вам здається, що читаючи вголос, ви виглядаєте смішно, то тут є два контраргументи. По-перше, вам потрібно визначитися, що важливіше якийсь час здатися смішним, або заговорити по-польськи. По-друге, змініть своє ставлення до питання. Для ваших домашніх ви робите те, чого вони, як правило, не вміють. І вимова з вас нових і незнайомих до цього звуків для них щось схоже алхімії, таємниці і тільки ви присвячені в неї …

One Response to “Як потрібно читати, щоб говорити по-польськи”

  1. Олеся:

    Загалом з порадами можна погодитися. Проте для українців розуміння на слух польської на початках легше від читання. Знаю з власного досвіду!

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19