Навчання в Польщі – дешево та без конкуренції

Навчання в Польщі - дешево та без конкуренції

Навчання в Польщі – дешево та без конкуренції

Польська система освіти – одна з провідних  у Європі. Дипломи відомих  польських університетів та коледжів є гарантом  високої кваліфікації спеціаліста навіть для найвимогливіших  працедавців Європейської спільноти. Саме тому багато українців обирають польські вузи для отримання європейського диплому.

А ще  студентам усіх напрямків навчання надається можливість скористатися програмою обміну студентами ERASMUS, та виїхати на навчанняабо практику на певнийтермін до вузів-партнерів, які є по всьомусвіту. Кращістудентигарантованоотримуютьстипендії.  Та і сам процеснавчання у польських вузах дуже схожий на процеснавчання в Україні – студентивідвідуютьлекції та семінари, а вкінці семестра здаютьсесію. Але доволі часто студенти маютьможливість корегувати графік своїх занять на  більш зручніший час.

Та найбільшою перевагою у виборі  Польщі для українців, які прагнуть отримати саме європейський диплом, крім високого рівня навчання, є  звичайно,   демократична ціна, в порівнянні з іншими європейськими університетами, та відсутність корупції. Ціни на навчання практично не піднімаються завдяки величезній конкуренції серед польських вузів – адже їх у Польщі більше 400, а ця ж конкуренція змушує кожен вуз розвиватися, втілювати новітні технології навчання, вдосконалюватися, тобто бути кращим!

Ціна навчання у польських вишах різна – від 800  євро на рік та вище, залежить від того, чи вуз державний, чи приватний, від географічного розміщення – у великих містах ціна дорожче, у менших – дешевша і ціна навчання, і проживання та харчування. В середньому на місяць навчання витрачається 1000 грн. на харчування, стільки ж – на оплату гуртожитку, винайм квартири обходиться дещо дорожче.

Найдорожчими по проживанню та харчуванню, звичайно є столиця Польщі – Варшава,  польський туристичний центр Краків, та великі міста Вроцлав, Познань. Найдешевшим варіантом залишився Люблін – бо економія навіть на витратах по проїзду, адже поряд з Україною. У Люблінському Університеті Адміністрації та Управління ціна навчання складає  всього 740 – 1000 євро на рік, хоч рівень навчання високий, та і широкий спектр спеціальностей. Популярними  серед абітурієнтів є Університет Вістула (від 800 до 1300 євро на рік), Університет Менеджмента у Варшаві (від 800 до 1000 євро на рік), найрейтинговіший серед приватних польських вузів COLLEGIUMCIVITAS, який має досить демократичну ціну, як для такого рівня навчання – від 700 до 1400 євро на рік.

У приватних вузах навчання платне, а ось у державних власникам Карти Поляка є можливість навчатися безкоштовно, та ще й отримувати стипендію. Звичайно, необхідно здавати екзамени, а для цього досить непогано володіти польською мовою. Але  погодьтеся – у якій європейській країні є ще така перспектива?

Не забувайте і про те, що на диплом бакалавра у Польщі навчатися потрібно 3 роки, в Україні – 4 роки, це економія бюджета мінімум за рік навчання!

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19