Історичні маршрути Польщі

Історичні маршрути Польщі

Історичні маршрути Польщі

Туристичні маршрути по історичних місцях Польщі — справжнє відкриття для тих з нас, хто крім комфортного відпочинку бажає ще й познайомитися з багатою історією цієї європейської країни. Подорож по місцях слави Речі Посполитої перетворюється на захоплюючий і цікавий урок історії, під час якого ви можете на власні очі переконатися у красі та неповторності цього краю.

До найдовших тематичних подорожей по Польщі по праву відносять Шлях Гродув Надвіслянського (шлях Надвіслянського міста). Він проведе вас по всій Польщі — від Шльонского Бескиду до моря Балтійського. Головними його визначними пам’ятками є чудові міста, розташовані на берегах Вісли. До їх списку входить сучасна столиця Польщі Варшава, стародавня королівська столиця Краків, а так само, такі перлини, як Тчев, Мальборк, Сандомеж, Казімєж Дольни, Торунь та Бидгощ.

Найвідомішим історичним маршрутом Польщі без зайвого пафосу можна назвати Шлях п’ястівський ( п’ястівський шлях). Під час подорожі по ньому ви побачите мальовничі пейзажі Великопольські та зможете дізнатися історію тих місць, на яких зароджувалися початки польської державності. До найважливіших пунктів цієї тематичної подорожі відносяться Познань, Гняздо, Крушвица, Біскупін та Острув Ледницький.

На землі Великопольській є ще один туристичний маршрут, який заслуговує на увагу. Це — 80 -кілометрова Траса Курницька . Подорож по ній починається та закінчується в Познані, а головні його об’єкти — Курник , Рогалин та Пущиково. Надзвичайно красиві ландшафти Великопольські та численні природні заповідники обов’язково заворожать вас своєю красою і розкішшю.

Цікаві місця, пов’язані з історією європейського Середньовіччя, можна побачити , пустившись в захоплюючу екскурсію по слідах хрестоносців. Головні мотиви цього історичного маршруту — численні тевтонські замки в Мазурах. Сама значна фортеця цього 550 -кілометрового шляху — Мальборкський замок. Тевтонський шлях проведе вас через Цединю, Хойніце та Мислібуж. Сама подорож по дорогах лицарської слави, прикрашених неповторними пейзажами Поморського Поозер’я, гарантує величезну кількість вражень.

З історією тевтонського Ордена пов’язана ще одна , вельми популярна серед туристів, тематична траса — Грюнвальдський Шлях. Подорожуючи з цього розтягнутого на 300 кілометрів маршруту ви не тільки огляньте тевтонські замки Вармії і Мазурів, а й побуваєте на місці самого знаменитого середньовічного бою — Грюнвальдській битві. Саме на цьому полі лицарське військо, очолюване польським королем Владиславом Ягайлом, змогло зломити непереможних тевтонців. Грюнвальдський шлях включає в себе відвідування таких знаменитих міст, як Ольштин , Ольштинек та Оструда .

Шлях Цістерський ознайомить вас з історією іншого, не менш войовничого, лицарського ордена цистерцианцев. На території Польщі перебувають близько 40 історичних об’єктів, пов’язаних з цими заповзятливими та господарськими лицарями. Особливої уваги заслуговують Єнджеюв , Хенрикув та Вонхоцк .

Дуже специфічним туристичним маршрутом вважається Бурштиновий Шлях, що проходить Гданським узбережжям. Він веде по землях, пов’язаних з історією «балтійського золота». На цьому шляху важливу роль грали такі міста, як Мальборк, Гданськ і Гдиня. У місцевих музеях модно побачити унікальні колекції виробів з бурштину і трохи краще ознайомитися з історією видобутку цього морського скарбу .
Ще один цікавий туристичний маршрут , проходить по некрополям I Світової війни. Знаходиться він в Малопольщі, в гміні Жегоціна. Головною особливістю цієї подорожі є живописно розташовані військові кладовища, де покояться солдати трьох армій — німецької, російської та австро — угорської . Найкрасивіші некрополі — Жегоцінський цвинтар та комплекс поховань на схилах гори Кобила .

Самий короткий історичний маршрут — Дрога Крулевська в Кракові. Вона з’єднує площу Матейко з королівською резиденцією на Вавелі . Подорожуючи по цьому шляху, можна побачити кращі історичні пам’ятки Кракова: Барбакан, Флоріанську Браму, Маріацький костел, Сукенніци та величний Вавельський замок. Хоча цей «короткий» маршрут займає цілий день, подорож по ньому — ідеальна можливість відкрити для себе чарівність давньої королівської столиці.

Так. Польща вміє дивувати. Виберіть для себе відповідний маршрут по історичних місцевостям і насолодитеся всією пишністю цієї прекрасної країни.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19