Японський сад у Вроцлаві

Японський сад у Вроцлаві

Японський сад у Вроцлаві

У травні 1997 року, завдяки ентузіастам з японського міста Нагайя (городникам та архітекторам кам’яних аранжувань), задовольняючи всі вимоги японського садового мистецтва, знову відновився та став функціонувати Японський Сад у Вроцлавському Щитніцькому Парку. Цей сад був створений ще в 1913 році , графом Fritz von Hochberg, за участю японського городника Mankichi Arai, для Світової Виставки, яка тоді проходила. Сад став справжньою перлиною, яка надовго запам’яталася тодішнім відвідувачам та привернув до себе загальну увагу та інтерес.

Після показу він був частково ліквідований через тимчасові  складнощі більшості споруд (чайного павільйону, трельяжів та перголи). Збережені стежки, ставок, а також південна частина саду, з його горбистим пейзажем, водними потоками та рослинністю, послужили основою для відтворення цього єдиного, у своєму роді, Сада.

Пройшовши крізь декоративні головні ворота цієї пам’ятки Польщі ми потрапляємо на алею, ведучу до найбільшого мосту, увінчаного дахом та ланкою, що з’єднує два береги ставка. Там же, гармонійно вписуючись в ландшафт, з’єднуються дві водні каскади: «жіноча», з якої вода стікає м’яко та повільно, тягуче та спокійно, а також «чоловічий» — стрімкий та напористий, бурхливий та неприборканий натиск води. Проходячи далі ми опиняємося в Південній частина саду, де розташований будиночок-павільйон, оточений стриженими живоплотами та фрагментом кам’яно-трав’яного саду, улюбленого місця всіх, хто із задоволенням, і по багато разів, відвідують цей Сад, нагадує жителям  меркантильної Європи про існуванні на землі острівців самотності, де можна думати та мріяти, кидаючи камінчики та стежити за тим, як плавно та велично розбігаються кола по воді.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19