Концерти у Варшаві

Конкурс піаністів імені Фредеріка Шопена

Конкурс піаністів імені Фредеріка Шопена

Варшава — місто незвичайнe в усіх відношеннях. Воно славиться своєю непростою історією, неповторною архітектурою, своїми цікавими музеями з унікальними експонатами і, звичайно ж, своїм дуже насиченим культурним життям. Варшаву навіть можна назвати культурним центом Європи, так як саме тут протягом всього року проводиться неймовірна кількість театральних та музичних подій. Концерти у Варшаві проходять на самих різних сценах, майданчиках та навіть у палацових залах.

Найвідоміші концерти у Варшаві

Найвідомішою подією в музичному житті є концерти у Варшаві, які проходять під час Міжнародного фестивалю «Конкурс піаністів імені Фредеріка Шопена». Цей конкурс проводиться у Варшаві кожні 5 років, починаючи з 1927 року. На цих концентах у Варшаві звучить тільки музика, написана Ф.Шопеном, а переможців цього конкурсу запрошують на виступи найпрестижніші сцени світу. Найближчий конкурс ім.Ф.Шопена пройде в 2015 році. І знову в Національній філармонії лунатиме музика видатного композитора, а на концерти до Варшави з’їдуться знамениті піаністи-віртуози. Також шопенівські концерти у Варшаві проходять з весни до осені біля підніжжя пам’ятника великому композитору в прекрасному парку Лазенки.

Концерти у Варшаві влаштовують на сценах багатьох театрів. Так, на сценах Великого театру, Національної опери та філармонії виступають і зарубіжні артисти, і місцеві виконавці класичної музики. Часто класична музика звучить в ошатних залах палаців Вілянув, Уяздовському та королівському замку. У Варшавській камерній опері проводяться Моцартівські фестивалі. Концерти у Варшаві влаштовуються навіть в деяких католицьких костелах. А на сцені Драматичного театру часто виступають зірки народної естради, рок-музики та джазу.

Джазові концерти у Варшаві

Джазові концерти у Варшаві славляться своєю неймовірною популярністю. Фестиваль джазової музики проводиться щоосені вже більше 53 років. Сюди з’їжджаються не тільки європейські виконавці джазу, часто тут виступають і американські джазисти зі світовим ім’ям. А літній фестиваль «Джаз у старому місті» (Jazz in the Old Town) вважається найтривалішим джазовим фестивалем в Європі.

Самим значним заходом для любителів сучасної музики є Міжнародний фестиваль сучасної музики «Варшавська осінь». Тут можна послухати концерти видатних виконавців з усього світу.

Концерти у Варшаві можна відвідати в будь-який час року. Польська публіка та гості столиці вважаються одними з найбільш вдячних слухачів.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19