Кінець світу знайдений в Польщі

Кінець світу знайдений в Польщі

Кінець світу знайдений в Польщі

Де знаходиться Кінець Світу?

На це, здавалося б, риторичне питання знайшася цілком конкретна відповідь — у сусідній Польщі, в 400 кілометрах від українського кордону.

До Кінця Світу залишилося півтора кілометра. Це табличка — не чийсь жарт, а звичайний дорожній знак, який вказує відстань до населеного пункту. Кінець Світу — це назва хутора, який територіально підпорядковується селу Глушин.

Юзеф Адамус, голова села Глушин:

Тут було раніше не три, а п’ять будинків. Залишився фактично один житель, а два будинки порожні. Я думаю, що скоро вже нікого тут не буде.

Цього одного жителя хутора дуже важко застати вдома. Сільський голова пояснює — від нього втекла дружина, і щоб не так відчувалося самотність, ночує на роботі.

Кінець Світу скоріше нагадує кінець цивілізації — відсутність доріг, покіс, дерев’яні будиночки та мертва тиша навколо. Людські голоси тут почуєш хіба що влітку. Коли сюди масово приїжджають грибники.

Іноді ще приїжджають туристи. Кожен хоче похвалитися, що був у Кінець Світу.
Броніслав, місцевий житель Глушин:

Колись місцевість називалася Кут Світу. Зараз назвали Кінець Світу і люди стали сюди їхати. Іноді по 40 мотоциклів буває.

На картах нова назва з’явилася лише недавно, правда чому саме Кінець Світу — місцеві жителі точно не знають.
Юзеф Адамус, глава села Глушин:

Напевно тому, що закінчується поселення, є ліс і більше нічого немає. Кажуть, у райцентрі знайшли цю назву на якихось історичних картах.
Але люди, а особливо ксьондз намагаються зайвий раз не вимовляти цю назву. Тому й таблички при дорозі поставили, щоб туристи не питали, де Кінець Світу. Мовляв — краще Бога не гнівити …

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19