Музеї під відкритим небом

 Музеї під відкритим небом

Музеї під відкритим небом

У Польщі, як у жодній іншій країні, дуже багато музеїв під відкритим небом. Вони називаються скандинавським словом «Скансен». Музеї містять в собі стародавні споруди: селянські будинки, хати, стайні, огорожі, кузні, млини, костели і церкви. Потрапивши в такий музей, можна побачити повну реконструкцію життя селян з найточнішими деталями. У музеях часто проводяться фестивалі, виставки, вистави, народні гуляння. У корчмах XVII — XVIII століть можна поласувати національними польськими стравами. У музеї під відкритим небом можна поспостерігати за роботою ремісників: побачити, як з’являються на світ картини на склі, вишивки, мережива, кераміка, дерев’яні фігурки святих.

Можна назвати сім найцікавіших і популярних музеїв під відкритим небом.

Найпопулярніший музеєм під відкритим небом — археологічний резерват в Біскупін, Біскупінське городище. У 30-х роках ХХ століття було виявлено, що на півострові на Біскупінськму озері є сліди стародавнього укріпленого городища лужицької культури періоду 750 — 400 років до н.е. Археологічний резерват займає весь простір півострова. По центру палісаду пролягає вимощена дубовими і сосновими колодами дорога, по боках якої стоять дерев’яні хати з очеретяними дахами. Всі приміщення можна оглянути зсередини. В Біскупін щороку проводиться археологічний фестиваль, найзначніша подібна подія в Польщі. Там можна дізнатися, як ліпити посуд з глини, розпалювати багаття без допомоги сірників, можна спробувати себе у стрільбі з лука і самостріла, плетіння кошиків і навіть навчитися управляти дерев’яним човном. Археологи раді присвятити гостей в тонкощі своєї роботи і продемонструвати, як дізнатися вік археологічної знахідки і відновити її з безлічі частинок.

Музеї під відкритим небом

Музеї під відкритим небом

Кашубський етнографічний парк — це найдавніший музей, що знаходиться в місцевості Вдзидзе-Кішевске, який знайомить туристів з культурою та фольклором Кашуба. Музей включає 30 дерев’яних будівель з детальним інтер’єром. Тут є хати з прибудовами, голландський млин і чудовий невеликий костел, зведений в 1700 році.

Великопольский етнографічний парк знаходиться біля Гнезно в Ледницько пейзажному парку. Цей музей є реконструкцію Великопольського поселення і шляхетської садиби. До експозиції включено 50 об’єктів XVII — XIX століть.

У Мазовії розташовано відразу два музеї під відкритим небом — Серпц і Новогруд. Вони демонструють життя і побут польських народностей — Лович і Курпів. Тут можна побачити і домівки з різьбленими віконницями, і комори, і патоки, і човни, і навіть народні костюми Лович.

На території Зубжіца-Гурна знаходиться Оравський етнографічний парк, в експозицію якого входять старі хати і господарські будівлі з місцевості Орави і Підгаля (Підгалля).

Найбільшим музеєм під відкритим небом у Польщі став Музей народного зодчества в Саноку. В ньому зібрані найкоштовніші пам’ятники дерев’яного зодчества Підкарпаття, а також різні види хат і церков. Для зручності огляду окремо кожної етнографічної групи, музей поділений на сектори.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19