Національний музей

Національний музей

Національний музей

Збори варшавського Національного музею налічують понад 800 тисяч експонатів — творів польського та всесвітнього мистецтва. Вони представляють усі епохи — від античного до сучасного мистецтва, і охоплюють живопис, скульптуру, малюнки, ілюстрації, фотографії, старовинні монети, а також предмети прикладного мистецтва.

Національний музей

Національний музей

Унікальними є: Галерея Фарасах (найбільше в Європі зібрання пам’яток культури та нубійського мистецтва ранньохристиянського періоду), Галерея мистецтва середньовіччя (унікальні скульптури, живопис по дереву та ювелірні вироби з усіх регіонів, пов’язаних історично з Польщею в епоху середньовіччя, доповнені шедеврами цього періоду, створеними в інших країнах Європи), а також найбільша польська картина «Битва під Грюнвальдом» Яна Матейка.
Особливе місце в зібранні займають повернуті картини, відібрані у варшавському Національному музеї під час II Світової війни: «Ваза під апельсини» Олександра Геримський, «У майстерні художника» Леона Вичулковского, «Мисливська облава в несвіжих» Юліана Фалата та «Негритянка» Ганни Білінської. В даний час проходять реставрацію, завдяки якій будуть показані громадськості.
Найсучасніше світлодіодне освітлення, яким можуть пишатися лише нечисленні музеї в світі, є гордістю музею. Рефлектори LED забезпечують адаптацію інтенсивності світла до кожної картини окремо з тим, щоб якомога краще представити її гідності.
Національний музей знаходиться в модерністському стилі, будівлі розташовані в одному з найбільш жвавих місць Варшави, — поблизу моста Понятовського та кільця Шарля де Голля.
Чарівливим місцем відпочинку є двір ім. професора Станіслава Лорентца з лавами та лежаками, фонтаном, а також затишним кафе Cafe Lorentz. (Професор Лорентц був директором Національного музею у Варшаві в 1936-1982 роках, які заслужили всенародне визнання за порятунок найцінніших творів мистецтва під час II Світової війни).
Цікаво, що з іншого боку будівлі знаходиться живописно розташований на крутому березі Вісли парк На Ксенженцем. Колись це були сади, що належали князю Казимиру Понятовскому, — найстаршому братові короля Станіслава Аугуста Понятовського.
В даний час у варшавському Національному музеї можна відвідувати три галереї. Інші, включаючи Галерею Фарасах, знаходяться в процесі модернізації інтер’єру. Вони будуть відкриватися послідовно до початку 2013 року.

 

Час роботи та ціни квитків:

 

Час роботи:
Вівторок — Середа, п’ятниця — неділя 10.00-18.00, четвер 10.00-21.00

Ціни квитків:
постійні виставки: звичайний — 15 PLN, пільговий — 10 PLN, сімейний — 40 PLN
тимчасові виставки: звичайний — 20 PLN, пільговий — 15 PLN, сімейний — 50 PLN
по вівторках на постійні виставки вхід безкоштовний

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19