Палац культури та науки у Варшаві

Палац культури та мистецтва

Палац культури та мистецтва

Палац культури та науки у Варшаві був побудований в середині минулого століття (1952-1955 рр..) Як «дар радянського народу польському». Ідея створення такої установи належала самому Йосипу Сталіну, а автором проекту був Лев Руднєв.

Палац видно здалеку, тому що він є найвищою будівлею в Польщі. Його висота — 230,5 м (42 поверхи), а кубатура складає 817 000 кв.м. В ньому знаходиться близько 3000 приміщень, в яких розташовуються компанії та установи, а також Польська академія наук. Крім цього, у палаці знаходиться пошта, кінотеатр, музеї, бібліотеки і театри.

Палац культури і науки є одним з найбільших об’єктів для проведення конгресів у Варшаві. Сукупно, в його залах можуть зручно розміщуватися більше 4500 учасників, завдяки чому в них щорічно проходить декілька десятків конференцій та практичних навчань.

Зал для конгресів

Зал для конгресів

Безсумнівно, розташовані в будівлі концертний зал і зал для конгресів є одними з найважливіших залів у Польщі. Так, зал для конгресів має перевагу з точки зору розмірів (може розмістити в себе 2880 чоловік), а концертний зал (вміщує в себе 550 чоловік), в даний час є одним з найкращих в країні, з точки зору новітнього технічного оснащення.

Свого часу, в залі для конгресів виступали такі артисти, як Марлен Дітріх, «Прокол Харумі», Брюс Спрінгстін, Цезарія Евора, «Роллінг Стоунз», Вуді Аллен з групою і багато інших співаки світового рівня. Також, вже багато років тут проходять популярні джазові концерти, які залучають широкі кола любителів музики.

Великий пам’яткою для туристів і жителів столиці є оглядовий майданчик «тридцятка», що знаходиться на 30-тому поверсі палацу (на висоті 114 м), звідки можна помилуватися чудовим видом Варшави. А на верхівці Палацу культури, символічно, в новорічну ніч 2000 року, були відкриті другі за розміром в Європі годинник. Їх чотири циферблата мають діаметр по 6 метрів. Крім цього, баштові годинники Палацу культури і науки розташовані вище всіх інших у світі.

One Response to “Палац культури та науки у Варшаві”

  1. Oksana:

    Хочу записатися на навчання в Варшаві в будинку культури? Як це можна зробити і чи можливо відкрити студентську візу?

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19