Польський готель на дні моря

Польський готель на дні моря

Польський готель на дні моря

Польські інженери розробляють перший у світі підводний готель. Прототип з’явиться в Гдині.

Хочете дивитися через вікно на коралові рифи та лягати спати в компанії зграї риб? Вже через кілька років у туристів з великим грошовим запасом буде можливість випробувати це на березі Дубаїв, Мальдівів або Французької Полінезії. Польська компанія Deep Ocean Technology з Гдині розробила проект першого підводного готелю Water Discus.

Польський готель на дні моря

Польський готель на дні моря

Ідею створення підводного туристичного місця відпочинку висунули вчені з Гданського технічного університету в 2010 р. «Натхненні мріями, винахідники хотіли створити щось нове та свіже, саме таким проектом є Water Discus», — говорить Марта Помикаєва з Deep Ocean Technology. Незважаючи на те, що на світі є вже підводні ресторани та клуби, досі ніхто не побудував цілого підводного комплексу.

Польський готель на дні моря

Польський готель на дні моря

Water Discus є самостійною конструкцією площею близько 1 тис. m2 та вагою приблизно 3 тонн. Основна версія готелю повинна складатися з поверхневого та підводного дисків, з’єднаних виділеними коридорами. У поверхневій частині будуть знаходитися ресторани, спа-салони та басейн з морською водою, що виконує функцію баласту. Підводна частина, розташована на глибині 10 метрів, буде відведена для 21 готельної кімнати, бару та спорядження для дайвінгу. До поверхневої частини можна буде приєднати чергові модулі з конференц-залами, розважальними приміщеннями та посадочним майданчиком для вертольотів.

Польський готель на дні моря

Польський готель на дні моря

Готель стане ідеальним місцем для дослідників морських глибин. У розпорядження клієнтів передаються скутери, моторні човни, дихальні апарати та батискафи. Гості зможуть також скористатися дистанційно керованими засобами пересування, щоб відкривати для себе підводний світ, не виходячи з кімнати.

Польський готель на дні моря

Польський готель на дні моря

Конструкція готелю повинна забезпечити його гостям безпеку навіть під час стихійних лих, таких як землетрус та цунамі. Модулі будуть зберігати водотоннажність також у разі їх повного затоплення. Підводна частина утримується на дні тільки завдяки воді з басейну — після зливу води диск сам випливе на поверхню.

Комплекс можна розширювати, з’єднуючи чергові модулі. «Насправді, кожен проект індивідуальний та залежить від місцевих умов та очікувань клієнта. Це не обов’язково повинен бути готель. У Water Discus ми можемо створити як бібліотеку, так і приватну резиденцію », — додає Марта Помикала.

Компанії вдалося зібрати кошти на будівництво експериментальної версії, яка почнеться в половині року. Реалізація проекту обійдеться приблизно в 35 млн злотих, з чого 19 млн — кошти Європейського союзу. Прототип буде зведений в Гдині поруч зі Сквер Костюшко, відомим бульваром на березі Балтійського моря. У ньому будуть тестуватися рішення, які в майбутньому використовуються в готовому об’єкті.

Поляки ведуть переговори щодо будівництва першого комерційного об’єкта з інвесторами з різних частин світу. Якщо все піде за планом, установка підводних дисків може початися вже в 2014 р.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19