Рельєф та рослинний світ Польщі

 

Рельєф та рослинний світ Польщі

Рельєф та рослинний світ Польщі

 У рельєфі Польщі переважають рівнини та низовини, основні гірські системи — це Судети, розташовані на південному заході Польщі, і Карпати, розташовані на півдні. Центральною частиною Карпат є Татри (найвища точка 2499 м, гора Риси), більш низької — Бескиди. У цілому умови тут комфортні для існування багатьох видів тварин і рослин.

Річкова мережа країни безпосередньо залежить від Балтійського Басейну. Найбільші річки — Вісла та Одра, які беруть свій початок в Карпатах та Судетах і перетинають країну з півдня на північ. Головні притоки Вісли — Дунаєць, Сан, Вепш, Буг, Піліца; Одри — Ниса-Лужицька, Варта. У Польщі Нараховується понад 9000 озер, велика частина яких розташована на півночі країни — в Мазурському та Поморському поозер’ях. Найбільш великі з них — Снярдви (113,8 кв. Км) та Мамри (104 кв. Км). У підніж Карпат та Судет знаходиться безліч мінеральних джерел.

Польща утримує за собою перше місце в Європі за різноманітністю рослинного світу. Три чверті від усієї території країни розорані та освоєні. Ліси займають лише малу частину. У південних районах Польщі переважають листяні ліси, тут ростуть дуб, бук, береза та клен. У північній частині і на сході, де грунт більш бідний, великі території займають змішані та хвойні ліси — сосна, ялина, ялиця. В районі Білостока розташований Біловезький національний парк, в якому збереглися первинні хвойні та широколистяні ліси.

У горах виростають більше тисячі видів квіткових рослин, у тому числі альпійських та субальпійських, більше 250 видів мохів, 350 видів лишайника та більше 1000 видів грибів.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19