Річка Вісла

Варшава — столиця Польщі. Це місто з середньовічною атмосферою, старовинними  та сучасними будівлями. Річка у Варшаві — Вісла, ділить місто на дві частини.

Вісла — найбільша з усіх річок, що впадають у Балтійське море і найдовша річка в Польщі (1045 км). Але незважаючи на те, що це широка ріка, вона не є судноплавною через свою мілководність. Як багато річок в Європі, Вісла є забрудненою річкою, і купатися в ній на території Варшави не прийнято.

Річка Вісла — прикраса Варшави

Річка Вісла у Варшаві

Річка Вісла у Варшаві

На лівому березі річки Вісли знаходиться історичний центр Варшави — Старе місто, де зосереджені майже всі пам’ятники історії та архітектури, а на правобережжі,  — промислові підприємства та житлові райони. Тут же розташована найбільша у Варшаві церква св. Марії Магдалени та зоопарк.

Зелений пояс, що розкинувся по обох берегах Вісли, переходить в знамениті Жолібожські сади. Приємно прогулятися вздовж лівого берега Вісли. Там чудове повітря (як, втім, і скрізь у Варшаві), дика недоглянута трава, але зроблені спеціальні доріжки для велосипедистів. А розташований на крутому березі мальовничої Вісли замок мазовецьких князів став Королівським замком. Окрасою міста є ботанічний сад і палацово-парковий ансамбль Лазенки, який вважається одним з найбільших в Європі. Тут можна під музику особливо шанованого поляками Шопена прогулятися по тінистих алеях.

Подорожі по Віслі

У літню пору по річці Віслі в Варшаві курсує судно, стилізоване під човен вікінгів. Учасники екскурсії зможуть побачити понад 100 видів птахів, що мешкають вздовж берегів Вісли, а фахівці розкажуть про них цікаву розповідь.

Також можна здійснити цікаву подорож по річці Віслі від Кракова до Гданська.
Вісла — одна з небагатьох річок в Європі, що зберегли свою ширину, повноводність і первоздатність природи. Вона протікає через всю Польщу, поєднуючи всі головні міста: Краків, Варшаву, Торунь, Бидгощ,  Гданськ, при цьому русло Вісли петляє серед найкрасивіших пейзажів.

Залиште коментар

return_links(); ?>
3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19