Головування під знаком бюджету ЄС

Головування під знаком бюджету ЄС30 червня Ірландія завершує свій піврічний термін повноважень голови Європейського Союзу.
Головування Ірландії в ЄС можна вважати дуже ефективним.

 
Саме на період головування Ірландії припала місія затвердження бюджету ЄС на 2014-2020 роки. Як стверджують коментатори, ірландці знають положення євросоюзного бюджету напам’ять. Ірландія від імені всіх країн-членів ЄС вела важкі переговори, і їй вдалося провести бюджет на схвалення в Європейському парламенті. На думку польських політологів, Ірландія багато зусиль вклала у вироблення компромісу з питання бюджету. Ірландці довели, що мають відмінно діючу адміністрацію, здатну привести до консенсусу у важких питаннях. Ірландське головування в ЄС було дуже ефективним, — такий підсумок підвів Павло Токарський з Польського інституту міжнародних справ:

«Ірландська модель адміністрації часто наводиться в приклад як зразок для інших країн, як модель ефективності. Треба врахувати, що Ірландія дуже швидко виходить з економічної кризи, вирішення фінансових проблем. І це випливає не тільки з того, що у неї є міцний економічний фундамент, а й у зв’язку з чудовою якістю державної адміністрації. Це також впливає на те, що Ірландія займає важливу позицію в євросоюзних структурах ».

1 липня на пост голови ЄС вступає Литва.

Джерело: Полрадіо

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19