Як скласти грамотне резюме для пошуку роботи в Польщі

Резюме для пошуку роботи в Польщі

Резюме для пошуку роботи в Польщі

У Польщі, для шукачів роботи грамотно складене резюме має дуже велике значення. Влаштовуючись на практично будь-яку роботу, від вас спочатку зажадають даний документ, а потім вже запросять на співбесіду.

Як же скласти грамотне резюме для пошуку роботи в Польщі?
Для початку слід знати, що в Польщі не пишуть слово «резюме», а використовують латинську назву «Curriculum Vitae» (CV). Також в кінці тексту резюме зазвичай вимагають вставити абзац про угоду використання ваших даних. Нижче Ви можете завантажити приблизний шаблон резюме на польській мові.
Приклад резюме (CV) № 1( у форматі MS Word)
Приклад резюме (CV) № 2( у форматі pdf)

Тепер розглянемо кілька головних рекомендацій при складанні CV.
По-перше, писати резюме треба так, щоб донести про себе саму головну та важливу в пропонованій роботі інформацію. Пам’ятайте, що Ваше резюме буде читати людина, яка про Вас нічого не знає.

По-друге, резюме обов’язково повинно бути набрано на комп’ютері, бажано в текстовому редакторі MS Word, виглядати професійно і презентабельно. Також, бажано надавати не ксерокопії, а тільки перші екземпляри, видрукувані на білому папері. Фотографію надавайте за бажанням або вимозі.
Пам’ятайте, що обсяг гарного резюме повинен бути не більше двох сторінок.

По-третє, виділіть великим шрифтом прізвище, ім’я, по батькові і дату народження. Не забудьте внести контактні дані: домашня адреса із зазначенням поштового індексу, номера будинку та квартири, номер телефону (домашнього чи мобільного) для зворотного зв’язку з Вами, а також вкажіть адресу електронної пошти.

По-четверте, пишіть тільки про освіту, яке впливає на сприйняття резюме в цілому. Спочатку вказується рік вступу і закінчення навчального закладу, його повне найменування та місто де він знаходиться, потім факультет і спеціальність, зазначена в дипломі. Окремо слід описати курси та інші форми підвищення кваліфікації.

По-п’яте, при вказівці про володіння іноземною мовою, не завищувати рівень його знання, так як можлива попередня перевірка Ваших знань роботодавцем або кадровим агентством.

По-шосте, обов’язково вкажіть у зворотному хронологічному порядку останні місця роботи, починаючи з останнього і включаючи також роботу за сумісництвом. Залежно від вимог можна описати ваші посадові обов’язки на кожній роботі.

По-сьоме, обов’язково вказуйте володіння програмами (бухгалтерськими, спеціалізованими, графічними редакторами і т.п.), рівень користування інтернетом та електронною поштою, а також уміння працювати з оргтехнікою: ксероксом, факсом.

По-восьме, не забудьте згадати про наявні категоріях водійського посвідчення при їх наявності.

По-дев’яте, відзначте Ваші позитивні сторони: вміння працювати в команді, вирішувати проблеми, комунікабельність, винахідливість і т.д.

Складене резюме найкраще відправляти роботодавцю по електронній пошті або заповнювати на сайті, в крайньому випадку, можна привезти особисто.

6 комментариев to “Як скласти грамотне резюме для пошуку роботи в Польщі”

 1. Микола:

  Дякую за статтю. Але таких багато. Добре якщо є що писати про себе. А як що до резюме на працю в бєдронці чи роздавання ульоток для україця який ніколи такою працею не займався? Резюме потрібно складати майже скрізь. Дуже багато українців не їдуть працювати по своїй професії, навіщо в резюме писати які університети ти закінчував і скільки в тебе медалей, якщо йдеш викладати товар. Я закінчив медичне училище, медичний університет, інтернатура по хірургії, пів року стажу лікаря хірурга плюс курси типу масажу, ортопедії… Як з таким «послужним» списком писати резюме на огродніка чи на касира? Всім успіхів в пошуці роботи!

  • Діана:

   Доброго дня! напишіть мені, будь-ласка, на мою електронку-цікавлять деякі питання!!!

 2. Georgiy:

  Официальное трудоустройство, большой выбор бесплатных вакансий, высокая оплата. Для тех, кто желает легально жить и работать в Евросоюзе, оформляется рабочая виза в Польшу или национальная виза категории D. Обязательные документы для работы в Польше. Украинский паспорт. Загранпаспорт для выезда в Польшу на работу.

 3. Яна:

  Дійсно, така ж ситуація, як і в Миколи.Маю диплом бакалавра,диплом маґістра. Закінчена аспірантура. Стаж роботи є в ліцеї,стаж науковим співробітником,робота на керівній посаді. А що писати в резюме,коли вакансії в хостелі, наприклад?

 4. Irina:

  Дуже корисна стаття, а то приїхала і по установах хто як каже, хто каже Podanie, хто CV, догадувалась що резюме, але за уточнені деталі дуже дякую, тепер думаю зумію написати правильне CV. Правда теж закінчила спеціаліста, маю диплом фахівця фізичної реабілітації, викладача фізичного виховання, інструктор лікувального і спортивного масажу, мала багато практики по лікарнях, працювала по спеціальності з дітьми з ДЦП, як знайти роботу в Доброва Горніца, при тому що в положенні, а у них тут дуже відповідальні усі, чоловік працює мене не взяли, може хтось знає варіанти, віза відкрита, додому іхати не охота з нічим

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19