Краків — цікаві місця. Фото Кракова

Колись  Краків гордо носив звання столиці держави, сьогодні ж це найпопулярніше в туристичному плані місто Польщі.

Краків

Краків

Зі «столичних» часів в Кракові збереглося безліч пам’яток, по суті все місто — одна велика визначна пам’ятка.

sКраків

Краків

Так як місто саме по собі невелике — при бажанні все його краси і цікавинки можна обійти за кілька годин, але якщо грунтовно присвятити цій справі хоча б пару діб — можна побачити зовсім інший, «докладний», насичений елементами різних епох Краків.

Вавельський кафедральний собор

Вавельський кафедральний собор

Основною визначною пам’яткою Кракова, звичайно ж, є величний Вавельський замок на пагорбі над Віслою, в якому за його довгу історію встигло пожити багато королівських родин.

Вавель

Вавель

Фортеця

Фортеця

Існує місцева красива легенда про дракона, докучаого місцевим жителям, та короля Кракова, пообіцявшому віддати свою ненаглядну доньку в дружини рятівникові. Сміливець знайшовся, причому переміг він дракона за допомогою хитрості й хімії, змішавши сірчане дихання дракона з водою, тільки от від нагороди хлопець відмовився — побажав натомість, щоб йому зробили чоботи з драконячої шкіри. Видно той ще модник був :)

Новий 2012 Рік Дракона

Новий 2012 Рік Дракона

На дракона, який став головною визначною пам’яткою Кракова, можна помилуватися біля підніжжя замку з боку річки, а також заглянути в його «печеру», хоча це всього лише «чорний» вихід з Вавеля, головні ж ворота знаходяться на іншій стороні комплексу.

Вавельський королівський замок

Вавельський королівський замок

Вавельський собор

У Вавелі можна провести не одну годину, розглядаючи кожну найдрібнішу деталь, але зазвичай тут досить багатолюдно і екскурсоводам доводиться підганяти занадто уважних та зацікавлених туристів.

Вавель

Вавель

Насправді ж, незважаючи на красиві легенди, історія у замку склалася зовсім не такий барвистою, як хотілося б — Вавель неодноразово горів, захоплювався, руйнувався, а під час Другої світової війни взагалі був замінований фашистами та дивом уцілів.

Нічний Вавель

Нічний Вавель

Крім Вавельського замку, в Кракові повно всіляких церков і костелів різних епох та архітектурних стилів, такі як —  виходять на площу Марії Магдалени бароковий Петропавлівський костел, чий фасад прикрашений статуями 12-ти апостолів, і костел Св. Анджея (монастир кларисок) — один з найстаріших костелів міста , що простояв на цьому місці майже тисячоліття. Неподалік знаходяться менш відомі, хоча і не менш цікаві костели Св. Мартіна і Св. Юзефа, але зазвичай до них екскурсійні групи не доходять, проходячи прямо на площу Всіх Святих з розвилкою, що пропонує звернути або направо, на Домініканську вулицю з величним готичним костелом Св . Трійці (званим ще Домініканським костелом), або наліво, на Францисканську вулицю з однойменною костелом Францисканців. І той, і інший являють собою мальовниче видовище з яскраво вираженими відбитками часів, викликаними багаторазовими перебудовами та реставраціями.

Костел Св. Петра і Павла

Костел Св. Петра і Павла

І тільки тепер ми потрапляємо в серце Кракова — на Ринкову площу (або площа «Головний Ринок»), оточену безліччю мальовничих будівель, буквально в кожного з яких є своя історія, невіддільна від історії площі і міста.

Головний Ринок

Головний Ринок

HDRРинкова площа є однією з найбільших площ Європи, а першою впадає в очі будівля, при виході на неї є двухбашенний Маріацький костел, у вікно більш високої, сигнальної вежі, з якої щогодини висовується позолочена труба,  починають литися звуки хейналу, але кожен раз трубач не дограває мелодію до кінця.

Конячки

Конячки

Якщо вірити ще одній існуючій в Кракові легенді, то в XIV столітті тодішній «колега» цього трубача першим помітив  наближаючу до міста орду ворогів, попередив городян хейналом, але дограти його не встиг — горло йому пронизала татарська стріла. Сьогодні трубач, звичайно ж, не корчиться, роблячи вигляд, що його підстрелили — навпаки, весело посміхається і махає рукою туристам, які стовпилися на площі.

Маріацький костел

Маріацький костел

Каплиця

Каплиця

Стеля Маріацького костьолу

Стеля Маріацького костелу

Звід

Ратуша

Іншою видною будовою площі є велика 70-метрова вежа — все, що залишилося від середньовічної ратуші після того, як на початку XVII століття в верхівку вдарила блискавка і все згоріло дотла. Та й сама вежа ледве вижила — після тієї неприємної події вона небезпечно нахилилася і, щоб врятувати її від падіння, із західного боку башта була укріплена, а гострий готичний шпиль замінили на бароковий купол. Те, що залишилося від ратуші, розібрали в XIX столітті, а вежа так і стоїть, нахилена на 55 см …

Голова

Голова

Найдовша, 100-метрова будова Ринкової площі — торговий зал Сукенніце (Суконні ряди) — було зведено в 1358 році за наказом Казимира Великого

Сукенніце

Сукенніце

Суконні ряди

Суконні ряди

У 1558 році до нього прибудували ренесансний аттик з красивою ліпниною, а в 1875 році додали неоготичну аркаду.

Захід

Захід

Другий поверх займали зали для всіляких прийомів і балів, пізніше там з’явилася ще й Галерея польського живопису.

Вечір

Вечір

Сьогодні перший поверх Сукєнніц зайнятий сувенірними крамницями, а другий — Народним музеєм, присвяченим польської національної живопису та скульптурі

Ніч

Ніч

Сувеніри

Сувеніри

Крім усього іншого, в центрі площі можна помилуватися милим фонтаном з бронзовою фігуркою хлопчика, а також розглянути пам’ятник Адаму Міцкевичу, романський костел Св. Войцеха і, заглянувши на невелику затишну площа праворуч від Маріацького костелу, відвідати також цікавий костел Св. Варвари

Голуби

Голуби

Пам'ятник Адаму Міцкевичу

Пам'ятник Адаму Міцкевичу

Ще однією цікавою пам’яткою Кракова є Ягеллонський університет або Collegium Maius, що знаходиться на однойменній вулиці

Ректорат

Ректорат

Це один із найстаріших ВНЗ Європи та світу, не змінивши свого призначення з Середніх століть.

Колони

Колони

Ягеллонський університет був зведений в 1400 році і весь цей час служив головною резиденцією заснованого в 1364 році Краківського університету, а нині є музеєм, присвяченим його історії. Парадні зали до сих пір використовуються під час особливо значимих святкувань та зустрічей.

Стіни будівлі складені з червоної готичної цегли, їх підпирають масивні Скарпа, а круті схили дахів із середньовічними димоходами закриті високими зубчатими фронтонами

Оточений аркадной галереєю внутрішній двір, при своїх досить скромних розмірах, вражає тишею і затишком, особливо в ті секунди, коли головний годинник університету починають відбивати Gaudeamus Igitur.

З двору можна потрапити в парадні та музейні зали, інтер’єри яких до цих пір зберегли первісне оздоблення та архітектуру.

Крім усього іншого, в Кракові можна відвідати найбільший аквапарк Східної Європи, в якому 8 американських гірок загальною довжиною 740 м, найдовша з яких — 201-метрова чорна труба висотою 18,5 метрів — має спеціальну електронну підсвітку. Також аквапарк обладнаний численними фонтанами, джакузі, гейзерами, басейнами з штучною течією і невисокими альпіністськими стінками. Вся вода озонована, загальна площа басейнів становить 1586 м2, а температура води в них коливається від 28 ° до 32 ° C

Аквапарк у Кракові

Горки

Горки

Головний ринок у Кракові

Головний ринок у Кракові

 

нічний Краків

Нічний Краків

Нічний Краків

Нічний Краків

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19